Restoranihõrgutiste koju tellimine kogub hoogu

Tiina Kaukvere
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto on illustreeriv.
Foto on illustreeriv. Foto: Panther Media/Scanpix

Kuna mitmed Tallinna populaarsed restoranid on hakanud pakkuma võimalust söök koju tellida, on võimalik kodune toidulaud katta näiteks konnakoibade ja hai- või antiloobifileega.

Konnakoibi valge veini kastmes ja antiloobifilee kuubikuid saab süüa restoranis African Kitchen, kes toob need hõrgutised toidukulleri MyChef abil ka koju.

Jaanuarist hakkas selle kulleri abil toitu koju toimetama ka vanalinna pubi Hell Hunt. Selle tegevjuht Andres-Andi Sarv kinnitas, et suuri järeldusi on praegu veel vara teha, kuna pubi pole uuendust klientidele tutvustada jõudnud.

«Oleme võtnud seda algusperioodi rahulikult, et näha kas ja kuidas kõik toimib,» selgitas Sarv.

Samas restorani Da Vinci tegevjuhi assistant Katré Tomingas kinnitas, et nende restoranis on toidu koju või kontorisse tellimine saanud igapäevaseks.

Kõige rohkem tellitakse koju pitsat ja pastat, mis ei ole üllatav.

«Kindlasti on siinkohal väga oluline jälgida, mis toitu tellitakse, sest näiteks pitsa, sushi ja aasia kiirtoidu puhul on maitseelamus toidu koju jõudes garanteeritud. Kui aga tellida pardifileed, mis jõuab kliendini alles poole tunni pärast või hiljem, ei ole see kunagi nii hea kui kohapeal süües,» tõdes Tomingas.

MyChef toidukulleri kinnitusel on aga näiteks pardi- ja metsseakotletid Bonaparte bistroo tellituim toit.

Mack Bar-B-Que restoran on toitu koju viinud üle aasta. Ette on tulnud päevi, kus klientide kodudesse tuleb toimetada kümmekond tellimust. Tellitakse pitsasid, salateid, kanatiibu ja ribisid.

Ei oska ise süüa teha

Restorani Gusto perenaine Anu Laan tunnistab, et talle jääb arusaamatuks, miks inimesed restoranist toitu tahavad koju tellivad. «Karbitoit pole ju enam see. Iseasi kui kuumadel taldrikutel toit koju toimetataks,» tõdes ta.

Laan oletab, et ju on inimestel lõunal kiire, et toit tuleb kontorisse tellida, või on kodus keegi näljasena ootamas. «Võibolla ei viitsi mõni inimene lihtsalt end riidesse panna ja välja minna. Või on paha tuju ja pole soovi inimeste hulgas olla, aga kodu söögist tühi,» arutles Laan, kes tõi välja, et paljud inimesed ei oskagi tänapäeval süüa teha, mistõttu lubatakse parematel päevadel endale restoranitoitu alternatiivina kaubanduskeskuste valmistoitudele.

Itaalia toite pakkuvast restoranist Gusto on koju tellitud isegi puljongit.

Pirukategu võib olla raketiteadus

«Pirukaid küll on meilt massiliselt tellitud, suisa sünnipäevadeks ja korviga. Sellest ma saan küll aru, sest mõnel inimesel lihtsalt ei õnnestu pirukategu kohe mitte üks raas. Pärmitaigen tundub olevat tänapäeval mõnele inimesele keeruline nagu tuumateadus,» selgitas Laan, kes on isegi huvilistele õpitoa korraldanud.

«Mis puudutab toidu koju tellimist üldisemalt, siis ilmselt on siin erinevaid põhjuseid, miks valitakse välja sööma minemise asemel just see variant,» arvas Sarv.

«On kliente, kes tellivad toitu päevasel ajal näiteks kontorisse, aga ka neid, kes õhtul suurema seltskonna koosviibimisel või külaiste tulekul otsustavad enda vaeva vähendada ja toidu söögikohast koju tellida. Kindlasti on olemas kontingent, kes käib aeg-ajalt pubis, kuid kasutab vahel võimalust sedasama toitu koduses miljöös nautida,» rääkis Sarv.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles