Mihkelson: Eesti ja Gruusia suhted pole pärast valimisi muutunud

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Gruusia lipp
Gruusia lipp Foto: Reuters / Scanpix

Eesti ning Gruusia vahelised suhted pole pärast uue koalitsiooni võimuletulekut muutunud, ütles riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson BNS-i venekeelsele toimetusele antud usutluses.

«Ma iseloomustaksin praegu Gruusias toimuvaid protsesse kui positiivseid,» ütles Mihkelson, vastuseks küsimusele, kui palju on alust kartustel, mida Gruusia võimude kohta on väljendatud pärast mullu oktoobris aset leidnud valimisi nii Euroopa Liidus kui ka Eestis. Mihkelson tõi esile, et valimiste järel läks võim rahumeelselt üle ühelt poliitiliselt jõult teisele. «See on väga oluline,» toonitas väliskomisjoni esimees. Ta meenutas, et 90-ndatel kaasnes Gruusias võimuvahetusega pea alati verevalamine, seega on praegune rahulik üleminek Gruusia jaoks «uus praktika».

Mihkelsoni sõnul on tal viimasel ajal olnud kohtumisi nii Gruusia uue võimuliidu kui ka opositsiooni esindajatega. «Meie praegune koostöö ei erine millegi poolest Gruusia eelmise valitsusega tehtud koostööst,» kinnitas ta.

Samas möönis Mihkelson, et Gruusia puhul on põhjust karta, et õigussüsteemi kasutatakse ära poliitiliste eesmärkide saavutamiseks, nagu näiteks Ukrainas ja Valgevenes.

«Ma näen, et Gruusia praegune välispoliitiline orientatsioon ei erine eelmise valitsuse orientatsioonist,» märkis poliitik. Mihkelsoni sõnul on äärmiselt olulised eesseisvad presidendivalimised ning samuti kohalike omavalitsuste valimised, mis annavad aimu, millise arengutee on valinud Bidzina Ivanišvili valitsus.

Mihkelson sõnas, et tema hinnangul teavad Gruusia poliitikud «väga hästi», et edasiminekuks on kõige tähtsam «normaalsed poliitilised arengud», mis annavad võimaluse langetada riigi arenuks vajalikke määrava tähtsusega otsuseid.

«Me mäletame, kuidas me oleme Eesti riiki viimased 20 aastat reforminud. Ma arvan, et Gruusia asub praegu selle protsessi alguses, ning käia on veel pikk tee. Aga ma olen selle suhtes optimistlikult meelestatud,» sõnas Mihkelson.

Intervjuu toimus 20. mail vene keeles.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles