Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Prantslane hakkab arendama ülikooli IT-d

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Marlon Dumas | FOTO: Postimees.ee

Tartu Ülikooli nõukogu leidis tarkvaratehnika professuuri uue erakorralise professori Marlon Dumase rahvusvahelise konkursi abil.

Konkursil osalenud kümne kandidaadi hulgast hindas rahvusvaheline ekspertkomisjon Dumast kõige tugevamaks. «Kandidaadid olid kõik välismaalt, Soomest Austraaliani ja USAst Hongkongini,» kirjeldas Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi juhataja Tiit Roosmaa.

Roosmaa sõnul pidasid komisjoni eksperdid Dumast ääretult tugevaks ja aktiivseks teadustöös, mis oli põhiline valimiskriteerium. Dumas on oma teadustööga tarkvaratehnoloogia vallas saavutanud laialdast rahvusvahelist tunnustust.

Professor Dumas nimetas ees ootavat tööd huvitavaks võimaluseks. Oma põhiülesandeks peab ta tõhusa õpikeskkonna loomist, et tudengid saaksid kasutada oma täit potentsiaali: «IT-tööstuse ja ettevõtjate uksed on innovatsioonile avatud ning just seda saavadki pakkuda infotehnoloogia tippspetsialistid.»

Järgmise aasta alguses tööle asuva Dumase esimeseks ülesandeks saab IT-alase magistri- ja doktoriõppe tugevdamine ja selle viimine rahvusvahelisele tipptasemele.

Dumas töötab praegu Austraalias Queenslandi Tehnoloogiaülikoolis tarkvaratehnoloogia professorina.

Tartu Ülikooli tarkvaratehnika professuurist tahetakse luua teadusrühm, mis koolitaks IT-spetsialiste Baltimaade tarvis.

Tagasi üles