Kiiruskaamerad hakkavad peagi kihutajaid vahele võtma

Erik Henno
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kiiruskaamerast teavitav märk Tallinna-Tartu maanteel.
Kiiruskaamerast teavitav märk Tallinna-Tartu maanteel. Foto: Toomas Huik

Alates 1. detsembrist hakkavad Tallinna-Tartu maanteele paigaldatud kiiruskaamerad 100-protsendiliselt oma tööülesandeid täitma ning kihutajaid hakatakse trahvima.

Kaheksa kiiruskaamera viimaste nädalate mõõtetulemustest selgub, et sõidukite keskmine sõidukiirus nendel lõikudel on 85 kilomeetrit tunnis, keskmine kiirusepiirangu rikkujate arv ööpäevas ulatus sajast kuni kahesajani, vahendas Reporter.ee videolõik.

Nende kihutamine keskmist oluliselt kõrgemale siiski ei vii.

«8 kiiruskaamera keskmine sõidukiirus on 85 km/h, mis sisuliselt tähendab seda, et sõidukijuhtidel on spidomeetril keskmiselt 90 km/h,» rääkis maanteeameti pressiesindaja Timo Vijar.

Vijar rõhutas, et kiiruskaamerate eesmärk ei ole see, et inimesed saaks võimalikult palju trahviteatisi. «Kiiruskaamerad on paigutatud nendesse kohtadesse, mis on viimase viie aasta statistika põhjal kõige ohtlikumad kohad Tallinna-Tartu maanteel,» lisas ta.

Kiiruskaamerad teevad kiiruseületajatest pildi - sekkumiskünnis on 90 km/h alas seatud kiirusele 97 km/h. Pildistamise ajal on näha kiiruskaamera punase välklambi sähvatust, mis on juhile signaaliks selle kohta, et sõidukiirust tuleks vähendada. Kasutatav välklamp on varustatud punase filtriga, et oleks välistatud sõidukijuhi pimestamise oht.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles