Rock sai VEFi üle võõrsil võidu. Statistikat

Vahur Kalmre
, vanemtoimetaja
Tartu Rocki korvpalluritel seisab täna Riias ees järjekordne tõsine eksam.
Tartu Rocki korvpalluritel seisab täna Riias ees järjekordne tõsine eksam. Foto: Sille Annuk

TÜ/Rock võitis Balti liigas Riia VEFi 60:55 ja sai tabelisse kolmanda võidu. Võit tuli hoolimata sellest, et...

...et Rocki mängijatele vilistati 26 viga, Riia meeskonna 19 vastu.

...et Rocki mängijad tegid 24 pallikaotust vastaste 15 vastu.

...et vaheltlõigetes jäi Rock taas riialastele alla, 8:14.

...et Rocki mängijad said vaid 18 vabaviset, millest visati sisse 12 (66,6%). Riia VEF sai aga 35 vabaviset, millest realiseeriti 21 (60%).

...et viimane veerand kaotati 16:25.

Võit tuli Rockile, sest esimene veerand võideti 20:10, teine 12:9 ja kolmas 12:11. Kuigi viimasel veerandil lasti vastastel teha seisult 49:37 spurt 8:0 ja jõuda seisuni 45:49 mängiti viimased kolm minutit võrdselt. Nii hoidis Rock oma eduseisu lõpuni.

Võit tuli Rockile, sest lauavõitlus võideti 48:32.

Võit tuli Rockile, sest resultatiivseid sööte anti 14 vastaste 5 vastu.

Võit tuli Rockile, sest kahepunktiviskeid visati 35/18 (51,4%), riialased vastasid 31/11 (35,4%). Kolmepunktivisete protsent oli Rockil 17,3 (23/4), Riia VEFil 21 (19/4).

VEFile tõid parimatena Renfroe 17 punkti, Labuckas 11 ja Neljubov 9 punkti.

Rockile tõid Morrison 19 punkti (11 lauda), Abernethy 15 (7 resultatiivset söötu), Talts 8 (15 lauda), Eichfuss 6, Allingu 5, Leppik 5, Tein 2 ja Sokk 0 punkti.

Morrison viskas kahepunktiviskeid 8/7 ja vabaviskeid 8/5. Abernethy viskas kahepunktiviskeid 5/3, kolmepunktiviskeid 9/2 ja vabaviskeid 4/3. Talts viskas kahepunktiviskeid 9/2, kolmepunktiviskeid 7/1 ja vabaviskeid 2/1.