Pankrotihaldur müüb Herman Simmi mündikogu

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: AP / Scanpix

Pankrotihaldur pani esmaspäeval elektroonilisel enampakkumisel müüki riigireetja Herman Simmile kuuluvad 33 münti või mündikomplekti.

Mündikogu tuli enampakkumisele elektroonilies oksjonikeskkonnas http://www.haamer.net ning pakkumisi saab teha alates esmaspäeval kella 15-st kuni 19. aprilli kella 14-ni.

Pankrotihaldur müüb mündid eraldi. 33 enampakkumisel oleva mündi ja mündikomplekti alghind on kokku 52 630 krooni.

Kalleim enampakkumisele tulnud Simmile kuuluv mündikompekt on Eesti Vabariigi 80. aastapäeva komplekt milles on 500-kroonine kuld-, 100-kroonine hõbe- ja ja 10-kroonine hõbemünt. Pankrotihaldur pani selle komplekti enampakkumisele alghinnaga 13 600 krooni.

Veel on enampakkumisel näiteks 1993. aastast pärinev Austraalia 10-dollariline hõbemünt alghinnaga 2420 krooni, Eesti Vabariigi 90. aastapäeva 100-kroonine plaatinamünt alghinnaga 6100 krooni ja Eesti krooni 15. aastapäeva puhul välja antud 100-kroonine kuldmünt alghinnaga 5000 krooni.

Odavaim enampakkumisele tulnud münt on 1913. aastast pärinev Tsaari-Venemaa 10-kopikane hõbemünt alghinnaga 40 krooni.

Herman Simmi pankrotihaldur Toomas Saarma on varem enampakkumisel müüki pannud näiteks Herman Simmile kuuluva püstoli CZ-75, püstoli Walther-9, püssi Toz-34 ja püssi Marocci koos laskemoonaga.

Harju maakohus kuulutas Herman Simmi pankroti välja mullu 23. aprillil. Pankrotimenetluse algatamist taotles 12 aasta ja kuue kuu pikkust vanglakaristust kandev Herman Simm ise.

Harju maakohus mõistis mullu 25. veebruaril Herman Simmi kokkuleppemenetluses süüdi riigireetmises ja asutusesisese teabe edastamises ning saatis ta pikaks ajaks vangi.

Kohus mõistis Simmilt välja kaitseministeeriumi tsiviilhagi 20 155 000 krooni ning 1,33 miljonit krooni kuritegelikul teel saadud raha.

Kaitsepolitsei uurimisandmetel edastas endine kõrge riigiametnik Herman Simm Vene välisluurele ligi 13 aasta vältel tuhandeid salastatud dokumente.

Herman Simmi riigireetmisele kaasaaitamises kahtlustatud abikaasa Heete Simmi suhtes lõpetas riigiprokuratuur 23. veebruaril menetluse kuriteokoosseisu puudumise tõttu tema tegevuses.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles