Eesti abistab Süüria kriisis kannatavaid naisi ja lapsi 150 000 euroga

Tiina Kaukvere
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Nelja-aastane Süüria poiss.
Nelja-aastane Süüria poiss. Foto: SCANPIX

Välisministeerium toetab 150 000 euroga Rahvusvahelise Punase Risti Komitee (ICRC) ja ÜRO lastefondi (UNICEF) kaudu Süüria relvakonfliktist tingitud humanitaarkriisis vägivalla tõttu kannatavate naiste ja laste olukorra leevendamist.

Välisminister Urmas Paeti sõnul vajavad Süüria põgenikud nii riigis sees kui välismaal olevates põgenikelaagrites ellujäämiseks ulatuslikku humanitaarabi. «Süüria on muutunud humanitaarabist täielikult sõltuvaks riigiks ning abivajadused aina kasvavad. Enim on kriisist mõjutatud lapsed,» lausus välisminister Paet. Ta lisas, et Süüria konflikti poliitilisele lahendusele pole lähemale jõutud ja ka konflikti mõjud Süüria naaberriikidele, eriti Türgile, Jordaaniale, Iraagile ja Liibanonile on kasvavad.

ÜRO poolt doonoritele esitatud humanitaarabipalve on tõusnud 6,5 miljardi USA dollarini, mis on ÜRO ajaloos suurim abipalve. UNICEF aitab Süüria konflikti tagajärjel kannatavatele lastele tagada juurdepääsu kvaliteetsele ja kaitstud haridusele, jätkab tegevusi lastehalvatuse tõkestamiseks, pakub lastele ja noortele psühhosotsiaalset tuge ja kaitset ning tagab juurdepääsu puhtale joogiveele. ICRC tegevused humanitaarkriisi leevendamiseks on suunatud peamiselt Süüriasse, kuid abistatakse ka naaberriike. ICRC annab esmaabi haavatutele, hospitaliseerib neid mobiilsetes kliinikutes, pakub psühhosotsiaalset tuge kannatanutele ning tagab toidu ja joogivee abivajajatele. Samuti aitab ICRC taasühendada pereliikmeid, kes on konflikti tõttu lahutatud.

2011. aastal kevadel alguse saanud Süüria relvakonfliktist tingitud humanitaarkriis on kasvanud tänapäeva üheks suuremaks ja laiaulatuslikumaks piirkondlikuks humanitaarkatastroofiks. Süüria konfliktis on hukkunud üle 150 000 inimese. Abi vajab üle 9,3 miljoni inimese, neist 5,5 miljonit on lapsed. Sisepõgenikke on 6,5 miljonit ning 2,6 miljonit inimest elab pagulasena Süüria naaberriikides.

Välisministeerium toetab Rahvusvahelise Punase Risti Komiteed 100 000 euroga ja ÜRO lastefondi 50 000 euroga arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles