Politsei avastas kaubikutäie Norrast varastatud jalgrattaid

Raul Sulbi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Politsei pidas juuli alguses Pärnumaal kinni Leetu teel olnud kaubiku, kust leiti 21 Norrast varastatud jalgrattaraami ja -pöida.
Politsei pidas juuli alguses Pärnumaal kinni Leetu teel olnud kaubiku, kust leiti 21 Norrast varastatud jalgrattaraami ja -pöida. Foto: Lääne prefektuur

1. juulil peatati Pärnumaal kaubik, mille koormaks olid jalgrattaraamid ja -pöiad, koormas olnu võeti hoiule ja praeguseks on kohtult saadud luba varguskahtlusega esemete arestimiseks.

1. juulil kella 18.30 paiku peatas Pärnu kordoni toimkond Tallinna-Pärnu-Ikla maantee 144. kilomeetril kontrollimiseks Leedu registreerimisnumbrit kandva kaubiku Ford Transit, vahendas PPA Lääne prefektuuri pressiesindaja.

Kontrollimine oli ajendatud Põhja prefektuuris töötavatelt kolleegidelt saadud infost, mis viitas võimalikule varastatud kauba transpordile.

Sõidukis olid kaubana 21 jalgrattaraami ja 42 -pöida, mille suhtes oli kahtlus, et need on varastatud Norrast.  Kuna sõidukijuhi kontrollimisel selgus, et alust tema kinnipidamiseks ei ole, siis lubati tal sõitu jätkata, aga tühja kaubikuga. Koorem võeti hoiule ja paigutati Pärnus politsei vastavasse hoiukohta.

Järgnes infovahetus kolleegidega Norra Kuningriigist ning praeguseks on kindlaks tehtud, et hoiule võetud jalgratastest kaheksa on ajavahemikul 21.– 25. juuni varastatud Norra kaguosast.  Vargusi menetletakse Norra Kuningriigis ning nende kohtu arestimääruse alusel arestiti hoiule võetud jalgrattaraamid ja -pöiad kuni menetluse lõpuleviimiseni. Esialgse hinnangu kohaselt jäävad jalgrataste hinnad vahemikku 500 kuni 4000 eurot.

Lääne prefektuuri migratsioonijärelevalve talituse juht Margo Peters märkis, et kirjeldatu on hea näide nii asutusesisesest kui ka riikidevahelisest koostööst. «Oluline on, et igasugune teave, mis võib kuriteole viidata, liiguks meie asutuses operatiivselt, sest vaid sel moel saame õigel ajal õiges kohas olla ning sekkuda,» märkis ta. Tähtsaks pidas ta ka riikidevahelist koostööd. «Kuriteo asjaolude, sealhulgas vajalike tõendite kogumine, ja süüdlaste väljaselgitamine ning vastutusel võtmine on eesmärk, mis ei tunne riikide vahelisi piire.»

«Selle juhtumiga seonduvat menetleb Norra Kuningriigi politsei, kuid jalgrattaid varastatakse ka Eestis ning meie politsei puutub jalgrattavargustega üsna sageli kokku. Lääne prefektuuris registreeriti 2013. aastal 150 jalgrattavargust ning varguse toime pannud isik tehti kindlaks 22 juhul. Selle aasta kuue kuu jooksul on Lääne prefektuuris registreeritud 72 jalgrattavargust, isik on kindlaks tehtud 16 juhul,» rääkis Peters.

«Igal jalgrattaomanikul tuleks lukustada oma ratas alati, isegi siis kui see jääb järelvalveta vaid hetkeks. Kui vähegi võimalik, siis hoida jalgratast ruumis, kuhu kõrvalised inimesed ligi ei pääse ning mille uks on lukustatav. Hea on alles hoida jalgratta ostmist tõendavad dokumendid, kirjutada üles raami number ja teha võimalusel oma rattast foto. Tasub mõelda ka sellele, kas rattal on mõni eritunnus, mis seda teistest eristab,» tuletas ta rattaomanikele meelde.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles