Vaata, millistele TTÜ erialadele saab veel õppima kandideerida

Tiina Kaukvere
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ülikoolid meelitavad uusi õpilasi muu hulgas erinevate stipendiumitega. Pildil Tallinna tehnikaülikooli maskott.
Ülikoolid meelitavad uusi õpilasi muu hulgas erinevate stipendiumitega. Pildil Tallinna tehnikaülikooli maskott. Foto: Toomas Huik / Postimees

11. augustil algab Tallinna tehnikaülikoolis (TTÜ) täiendav vastuvõtt erialadele, kus pärast põhivastuvõttu on veel vabu õppekohti. Täiendav vastuvõtt toimub tehnika-, loodus- ja sotsiaalteaduste erialadele nii bakalaureuse-, inseneri-, rakenduskõrgharidus- kui magistriõppes.

«Oleme täiendavat vastuvõttu teinud ka varasematel aastatel, viimati eelmise aasta suvel. Täiendav vastuvõtt annab võimaluse neile noortele, kes soovivad parandada oma riigieksami tulemust või kes on oma edasiõppimise otsuse langetamisel põhivastuvõtust maha jäänud, kuid kelle huvi õpinguid jätkata on siiski püsiv ja tõsine,» selgitas TTÜ õppeprorektor, akadeemik Jakob Kübarsepp.

«Kolmandikul täiendava vastuvõtu erialadel saavad parimate sisseastumistulemustega tudengid riiklikke erialastipendiume, millega riik soovib noori suunata Eesti majanduses vajalikele erialadele,» lisas Kübarsepp.

Täiendava vastuvõtu fookuses on tema sõnul vähem populaarsed, aga riiklikult olulised, tööturul väga nõutavad tehnika, tootmise ja tehnoloogia valdkonna või sellega piirnevad erialad.

Täna avalikustati täiendava vastuvõtu erialad.

Rakenduskõrgharidusõppes on võimalik kandideerida järgmistele erialadele: turismi- ja toitlustuskorraldus, meretehnika ja väikelaevaehitus, laeva jõuseadmed, külmutusseadmed, kalapüügi ja -käitlemise tehnoloogia.

Bakalaureuseõppes saab kandideerida õppima järgmistele erialadele: arvutisüsteemid, maa-teadused, tehniline füüsika, maastikuarhitektuur, tööstusökoloogia, elektrotehnika, geotehnoloogia, keemia- ja keskkonnakaitse tehnoloogia, puidu- ja tekstiilitehnoloogia, tootearendus ja tootmistehnika, soojusenergeetika, avalik haldus, õigusteadus, rahvusvahelised suhted, rahvusvaheline ärikorraldus.

Inseneriõppes saab veel kandideerida õppima ehitust.

Magistriõppes saab õppima kandideerida alljärgnevatele erialadele: telekommunikatsioon, hajaenergeetika, puidu- ja plastitehnoloogia, tehniline füüsika, maa-teadused, disain ja tootearendus (disaini suund), rahvusvaheline ärikorraldus, rahvusvahelised suhted, rahandus ja majandusanalüüs, tehnoloogia valitsemine, õigusteadus, töö- ja organisatsioonipsühholoogia, ärikorraldus.

Täiendaval vastuvõtul on tudengikandidaatidel võimalik parandada oma riigieksamite tulemusi – TTÜ korraldab kõigile soovijatele matemaatika ning eesti keele sisseastumiskatsed. Kui kandidaat ei soovi sisseastumiskatseid teha, siis läheb täiendaval vastuvõtul konkureerimisel arvesse laia matemaatika (või enne 2014. aastat sooritatud matemaatika riigieksami) ja eesti keele/eesti keel teise keelena riigieksamite tulemus. Mõlemad kandideerimisel arvesse minevad riigieksamid peavad olema sooritatud vähemalt 50 punktile. Lisaks toimub mõnel erialal ka vestlus või test.

Täiendaval vastuvõtul saavad kandideerida inimesed, kes ei kandideerinud põhivastuvõtul või kes ei olnud põhivastuvõtul edukad ning soovivad nüüd täiendavat võimalust. Samuti neil, kes on loobunud välismaale õppimaminekust ja langetanud otsuse Eestis õppimise kasuks. Lisaks on võimalus avaldus esitada ka neil, kes ei kasutanud põhivastuvõtul võimalust sooritada sisseastumiskatseid laias matemaatikas ja/või eesti keeles, kuid soovivad oma riigieksamite tulemust parandada.

Dokumente saab esitada kolm päeva, 11.-13. augustini.

TTÜ põhivastuvõtu ajal esitati sel aastal ligi 10 000 sisseastumisavaldust. Bakalaureuse-, inseneri- ja rakenduskõrgharidusõppesse esitati 5 635 avaldust, magistriõppesse 2 608 avaldust ja doktoriõppesse 118 avaldust. Välistudengite vastuvõtt on toonud enam kui 1800 avaldust, välistudengite vastuvõtt lõpeb 21. augustil. Mullu esitati TTÜsse 10 505 sisseastumisavaldust.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles