Üheksa märki, et oled mürgises suhtes

Naine
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: SCANPIX

Kui suhe on pikka aega kestnud, võib juhtuda, et suhtest kaob sära ja kirg. Te olete teineteisega niivõrd harjunud, et käitute pigem heade sõprade kui kallimatena. Võite hakata teineteist süüdistama või äkki esineb teie suhtes isegi vägivalda. Sellised asjad muudavad muidu ilus armusuhte äärmiselt mürgiseks.

Foto: Scanpix
Foto: Scanpix Foto: SCANPIX

Te ei austa teineteist

Suhte alguses olete mõlemad armastusest pimestatud, kirjutab RedBook Magazine. Kuid lõpuks leiate üles partneri vead, nõrkused ja täiesti suvalised teod, mis ajavad teid hulluks. Suhteteemaliste raamatute autor Megan Hunter ütles, et me peame austama seda, et partner on inimene, kel on omad head ja vead. «Tuleta endale meelde, et teie ajud on erinevad. Ära palu partneril enda juures midagi muuta, see võib olla sama keeruline kui nahatooni muutmine.» 

Te olete alateadlikult alla andnud

Aastate jooksul võib partneritest saada lihtsalt kodune meeskond, kes tegutseb ühise eesmärgi nimel. Ekspertide sõnul võib näiteks 10 aasta möödudes abielupaar meenutada pigem korterikaaslasi. Teie vestlused keerlevad ümber kodu ja laste, te ei räägi olulistel teemadel, näiteks teist kahest või teie suhtest. Lahendus? Kohtinguõhtu. Ajapikku võib teil olla üha raskem koos aega veeta, seega tuleks leida lapsehoidja ja korra nädalas kohtingul käia, kus saaksite olla vaid kahekesi.

Te ei pinguta piisavalt

Mäletad veel suhte alguspäevi, kui valmistusid kohtinguks mitu tundi ja mees vaevus isegi habet ajama? Kuhu need päevad kadusid? Paljud on arvamusel, et suhte alguses on n-ö mesinädalate faas ja see peabki ajapikku mööduma, kuid päris alla ei tasuks ka anda. Ürita iga päev oma partneris midagi uut näha, hoidke omavahelist kirge elusana, sel viisil muutub ka teie side üha sügavamaks.

Foto: Scanpix
Foto: Scanpix Foto: SCANPIX

Te süüdistate teineteist

Abielus võib nii mõndagi juhtuda: üks jätab elektriarve maksmata, teine unustab tähtpäeva jne. «Mida rohkem te teineteist erinevates asjades süüdistate, seda vähem võtate vastutust oma tegude eest,» ütles Hunter. «Kui sa ei vaata iseenda sisse ega ürita end paremaks muuta, võib teie abielu kannatada.» Hunteri sõnul tuleks kaasaga üritada kahel tasandil ühist keelt leida: verbaalselt ja mitteverbaalselt. Ehk siis sõnadega ja tegudega. Järgmine oluline samm on aidata partneril või endal õppida probleeme lahendama.

Teie suhtest puudub intiimsus

Suhteeksperdid teavad, et abielus tuleb jagada oma keha ning avada oma süda. Kui suhtest kaovad lähedushetked, võivad partnerid hakata üksteist süüdistama ja see võib suhte lõhkuda. Naised ei julge sageli oma vajadustest rääkida, sest neile tundub, et mehed peaksid ilma ütlemata teadma, mida naine tahab. Selline hoiak on aga vale, partneriga peaks suhtlema, et suhtes poleks probleeme.

Teie abielu keskmes pole teievaheline liit

Loomulikult on lapsed väga olulised. Aga lastele on palju kasu sellest, kui keskendute partneriga mõlemad oma suhtele. Kui vanemate suhe on korras, siis on ka kodus kõik hästi ja lapsed tajuvad seda. Praegusel ajal on lihtne langeda vanade soorollide lõksu, mille järgi naine teeb kõik tööd kodus ja mees teenib perele raha. Kuid teie pereelu muutub palju õnnelikumaks, kui leiate erinevate tööde vahel tasakaalu ja teete aeg-ajalt midagi ka koos.

Ühel partneril on probleeme kontrolliga

Hunter ütles, et mürgise suhte esimene ohumärk on see, kui üks partneritest üritab teist kontrollida. Ta võib lugeda su meile, tekstsõnumeid ja Facebooki sõnumeid. See tekitab tunde, et sa ei saa kellegagi vabalt suhelda, sest partner jälgib igat su sõna. Kui üks partneritest tunneb, et ta on suhtes või abielus lõksus ja peab justkui munakoortel kõndima, on kindlasti tegemist mürgise suhtega. Kui see tuleb tuttav ette, peaksid kindlasti otsima abi.

Foto: Scanpix
Foto: Scanpix Foto: SCANPIX

Te pole nõus olukorraga kohanema

Eksperdid on täheldanud, et kõige raskem periood abielus võib olla siis, kui on koos oldud 7-10 aastat. Sel perioodil vajab abielu midagi uut ja partnerid ei tea alati, kuidas oma suhet muuta. Ideaalis võiksid partnerid sel ajal mõista, et nende suhe vajab värskust ning koos tasuks arendada oskusi, et oma suhet muuta. Abielus ei ole alati kõik positiivne, kui sa pead seda meeles, siis on su suhtumine abielusse realistlikum.

Teie suhtes esineb pidevalt emotsionaalset vägivalda

Emotsionaalne vägivald on sama tõsine probleem kui füüsiline vägivald, kumbki vorm pole aktsepteeritav. Kuid naised loodavad mõnikord, et kui nad mõnda aega sellist olukorda kannatavad, siis muutub olukord taas endiseks. Kui selline olukord tundub tuttav, siis pole sa kindlasti tervislikus suhtes. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles