Viis valet, mida juuksurid meile räägivad

Naine
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: SCANPIX

Me kõik oleme seda kogenud: oled ilusalongis, arutad juuksuriga, millist soengut teha ja ta teeb kõik sinu eelistused maha. Tuttav on ilmselt seegi olukord: juuksur hakkab su juukseid föönitama ja küsib, millist šampooni sa kasutad, sina vastad, et kõige odavamat ja tema suu vajub imestusest lahti. 

Juuksurid jagavad klientidele ikka mõnikord nõuandeid, kuid alati ei tasu neid nõuandeid surmtõsiselt võtta. Müüdid juuste kohta on üks asi, kuid tundub, et mõned juuksurid jagavad nõuandeid paremale ja vasakule ilma pikemalt mõtlemata. Selleks, et tõeni jõuda, konsulteeris Refinery29 oma ala professionaalidega. Järgnevalt on välja toodud viis valet, mida juuksurid sageli räägivad.

Foto: Scanpix
Foto: Scanpix Foto: SCANPIX

1. Poelettidel olevad šampoonid pole kvaliteetsed

Ilusalongides müüdavad juuksehooldustooted võivad olla küll kvaliteetsed, kuid samas on need ka hirmkallid ja inimesed eelistavad soetada soodsamaid tooteid. Õnneks on ka eksperdid nõus, et kui sa ise oled lõpptulemusega rahul, siis võid muret tundmata kasutada tavapoest soetatud šampooni. 

Ent ühe olulise punkti tõi New Yorgi juuksur Nora Croft siiski välja: koostisosad. Crofti sõnul on oluline lugeda šampoonipudeli silti ja aru saada, mida üks või teine koostisosa tähendab. Sel viisil on lihtsam ka mõista, kuidas need tooted meie juustele mõjuvad.

Juuksur Sasha Alekseyeva soovitas eelistada õrna šampooni, mis ei imeks juustest välja kasulikke õlisid. Ja selleks, et palsam mõjuks eriti tõhusalt, tuleks juustest enne palsami kasutamist maksimaalselt vett välja väänata. 

Croft tõmbas tähelepanu ka kuumakaitset pakkuvatele toodetele ja soovitas juuksuritelt nõuandeid küsida, kui kasutad sageli fööni või juuksesirgendajat. 

Foto: Scanpix
Foto: Scanpix Foto: SCANPIX

2. Juukseotsi tuleks lõigata iga kuue nädala tagant

Juuksur võib sulle öelda, et juukseotsi tuleks lõigata iga 4-6 nädala tagant, aga kas sul on ausalt aega ja raha, et nii tihti juuksuris käia? Alekseyeva ütles, et enamik naisi ei vaja tegelikult nii tihti juukselõikust - kõik oleneb sellest, millises seisus on su juuksed ja mida sa nendega teha tahad. «Kui minu juurde satub klient, kellel on terved ja vähest hoolitsust nõudvad juuksed, siis ma ei ütle talle, et ta peab iga kuue nädala tagant otsi lõikama,» ütles Alekseyeva. «Kui naine ei värvi oma juukseid ega töötle neid kuumade vahenditega, siis võib vabalt 5-6 kuud vastu pidada ilma juukseid lõikamata.»

Hoiatus: kui su juukseotsad lähevad kergesti katki või kui sa tahad juukseid kindlas soengus hoida, siis tasuks juuksuris tihemini käia. Katkised juukseotsad võivad lõpuks kahjustada kogu juuksekarva, seega mida kauem on juuksed lõikamata, seda rohkem tuleb pikkusest maha võtta, kui sa lõpuks juuksurisse satud.

Foto: Scanpix
Foto: Scanpix Foto: SCANPIX

3. Järgud jätavad mulje, et juuksed on paksemad

Juuksurite arvamused lähevad siinkohal mõnevõrra lahku. Kui järgud on õigesti tehtud, võivad need luua illusiooni, et naisel on väga lopsakad juuksed. Teisest küljest ütles näiteks Alekseyeva, et kui juuksed pole ülisirged või kui sul on paksud juuksed, siis pole sul vaja neile volüümi lisadagi. 

Veelgi olulisem on aga meetod, kuidas juukseid lõigatakse. «Sirgeid juukseid tuleks alati lõigata kuivalt. Kui sirged juuksed on niisked, kleepuvad juukseotsad kokku ja juuksur võib maha lõigata plaanitust rohkem ja tulemuseks on see, et soengusse jäävad «augud»,» selgitas Alekseyeva. 

4. Sirgete juustega naised peaksid eelistama lühikesi soenguid

Kui sul on sirged juuksed, siis võib-olla on juuksur soovitanud sulle lühikest soengut. «Kui su juuksed ei lähe kergesti katki ja näevad head välja, siis ei pea neid tingimata lühikeseks lõikama,» sõnas Croft. Kui hakkad sirgeid juukseid lühikesest soengust välja kasvatama, kasuta kindlasti palsamit, lõika sageli juukseotsi ja ürita vältida föönitamist või sirgendajat. 

Foto: Scanpix
Foto: Scanpix Foto: Panther Media/Scanpix

5. Iga päev juuste pesemine ei mõju kiharatele hästi

Ilmselt oled kuulnud sedagi, et juukseid ei tohiks iga päev šampooniga pesta. Tõde on aga see, et šampooni poolt tekitatud juuksekahjustused pole midagi võrreldes sellega, kuidas föönitamine või sirgendaja juukseid kahjustavad. Seega kui kasutad iga päev šampooni ja palsamit, kuid lased juustel õhu käes kuivada, ei pea sa eriti muretsema.

Ometi tasuks sageli šampooni kasutades jälgida, et tegemist oleks õrnatoimelise šampooniga. 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles