Moskva: Pariisi huvitab Mistrali küsimuse lahendamine Moskvast rohkem

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mistral-klassi helikopterikandja Vladivostok, mille Prantsusmaa ehitas Venemaale.
Mistral-klassi helikopterikandja Vladivostok, mille Prantsusmaa ehitas Venemaale. Foto: SCANPIX

Vene poliitikute hinnangul on Pariis isegi rohkem kui Moskva huvitatud lahendama probleemset olukorda seoses helikopterikandjate Mistral tarnimisega.

«Venemaa on korduvalt ja eri tasanditel kommenteerinud situatsiooni seoses Prantsusmaa kohustustega Mistrali leppe osas. Kuid kogu oma õiguslikust lihtsusest hoolimata ümbritseb olukorda endiselt infokära, andes tunnistust asjaolust, et Pariisi huvi see lugu positiivselt lahendada on Moskva omast palju suurem,» ütles esmaspäeval allikas Vene välisministeeriumist.

Venemaa on öelnud, et nõuab kohtu kaudu hüvitist, kui Prantsusmaa ei täida Mistralide tarnimise lepingut.

«Ma võin teile öelda, mida Venemaa teeb siis, kui lepingut ei täideta. Siis esitatakse kohtusse hagi ja nõutakse kahjutasu maksmist vastavalt lepingule, nii nagu igal pool mujal tsiviliseeritud maailmas,» ütles neljapäeval president Vladimir Putini personaliülem Sergei Ivanov.

Prantsuse suursaadik Moskvas Jean-Maurice Ripert kinnitas 10. oktoobril, et Pariis ei pea Mistralide üleandmist Venemaale praegu võimalikuks, sest Ukraina kriisile ei ole rahumeelset lahendust leitud.

«Ukraina kriisi praeguses olukorras ei ole piisavalt leppimise märke, et Mistralide üleandmine oleks võimalik. Aga kontakte ei ole peatatud ega katkestatud. Üleandmine on lihtsalt edasi lükatud,» seletas diplomaat Peterburis ajakirjanikele.

Prantsusmaa nõustus 2011. aastal ehitama ja tarnima Venemaale kaks kopterikandjat Mistral ühtekokku 1,2 miljardi euro eest. Esimene kopterikandja Vladivostok pidi üle antama sel sügisel.

Universaalne dessantlaev-kopterikandja Mistral on 199 meetrit pikk ja arendab kiirust üle 18 sõlme.

Meeskonna suuruseks on 177 inimest, alus võib pardale võtta 481 inimest, 13 lahingutanki ja 70 autot. Laeva kopterirühma kuulub 16 lennumasinat, pardale mahub üheaegselt kuus kopterit.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles