Terras: jõudude tasakaalu looks lennukikandja Põhja-Euroopas

Merike Teder
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lennukikandja USS George H.W. Bush
Lennukikandja USS George H.W. Bush Foto: SCANPIX

Kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terrase hinnangul looks Põhja-Euroopa regioonis rahuldava jõudude tasakaalu, kui siin viibiks sarnane lennukikandja nagu Vahemerel USS George H.W. Bush.

Terras kohtus Napoli ühendväejuhatuse ülema admiral Mark Fergusoniga, et arutada NATO kaitseplaane ja külastas Vahemerel opereerivat lennukikandjat USS George H.W. Bush. Kindralmajor Terrase sõnul looks selliste võimekustega lennukikandja grupi viibimine Põhja-Euroopa regioonis rahuldava jõudude tasakaalu.

«George Bushil baseeruvate lennukite opereerimisvõime ja gruppi kuuluvate ristlejate ja hävitajate tulejõud ning relvastus on muljetavaldavad,» ütles kindralmajor Terras.

Lennukikandjat külastanud Eesti, Läti, Leedu ja Poola kaitseväe juhatajatele näidati hävituslennukite F/A-18 õhkutõusmist ja maandumist ning erinevaid operatsioonilisi protseduure, mida lennukikandja grupp on võimeline läbi viima.

Samuti arutasid külaskäigul olnud kaitsevägede juhatajad koos Napoli ühendväejuhatuse ülemaga võimalike NATO kaitseplaanide lahendusi ja arenguid.

Lennukikandja George H.W. Bush on kümnes ja viimane Nimitz klassi lennukikandja, mis asus teenistusse 2009. aastal. Lennukikandjal on ruumi kokku 90 lennukile ja helikopterile, nende hulgas on hävituslennukid F/A-18 ja helikopterid MH-60 Seahwak. USS George H.W. Bush on hetkel Vahemerel opereeriva Teise lennukikandja grupi lipulaev. Gruppi kuuluvad teiste laevade hulgas veel ristlejad Philippine Sea, Leyte Gulf ja Anzio ning viis hävitajat.

Itaalias Napolis asuv ühendväejuhatus on üks kahest NATO operatiivtasandi juhtimisorganist, mille peamiseks ülesandeks on viia läbi sõjalisi operatsioone rahu, julgeoleku ja liikmesriikide territoriaalse terviklikkuse tagamiseks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles