Jurlova: tänane võistlus oli loterii

Peep Pahv
, sporditoimetuse juhataja
Otepääl toimuvatel IBU laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlustel võitis naiste 15 km tavadistantsi rumeenlanna Luminita Piscoran. Darja Jurlova sai parima eestlannana 12. koha. Foto: Tairo Lutter

Laskesuusatamise EMil Otepääl naiste 15 km distantsil parima Eesti suusatajana 12. koha saanud Daria Jurlova tunnistas, et pärast viimasest tiirust väljumist ei osanud ta nii kõrget kohta oodata. «Kui kuulsin treenerite käest, et kõik lasevad väga palju mööda, sain aru, et ka viimasel ringil tuleb kõvasti pingutada,» rääkis seitse möödalasku teinud piiga. «Tänane võistlus oli paras loterii.»

Naiste võistlust segas väga tugev tuul ning vaid üks sportlane – hõbeda saanud austerlanna Christina Rieder – suutis pääseda vähem kui viie trahviminutiga. Jurlova seitse eksimust oli täiesti keskmine tulemus ning seega oli oluline ka kiiresti sõita.

«Suusad olid seekord väga head, tegime õiged valikud,» kiitis Jurlova määrdemeeste tööd. «Tänu Anterselva keskmäestikus viibimisele on ka sõiduvorm paranenud. Loodan, et see kestab vähemalt EMi lõpuni.»

Samuti seitse möödalasku teinud Kadri Lehtla oli 18., kuuel korral eksinud Kristel Viigipuu 23. ja kaheksa möödalasku teinud Grete Gaim 42.