Postimees tegi otseülekande kütuseaktsiisi tõusu vastaselt meeleavalduselt

Tiina Kaukvere
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees viibis kohal täna Toompea lossi ees toimunud kütuseaktsiisi tõusu vastasel meeleavaldusel ja vahendas muljeid ja meeleolusid.

Meeleavaldus algas kell 12.

Selle on registreerinud ametlikult Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) noorteorganisatsioon MTÜ Sinine Äratus.

Kütuseaktsiisi tõstmise vastaste grupiga on Facebookis liitunud 65 000 inimest. 

Grupis heidetakse ette, et aastaks 2020 oleks kütuseaktsiisi planeeritud tõusu järel odavam tankida Soomes, kuid keskmine palk on soomlastel mitu korda kõrgem. «Kas nii Eesti jõuabki «viie rikkama riigi hulka», koorides oma valijad ja rahva paljaks? On aeg hakata tegutsema, sest võim on tegelikult rahva käes, nagu öeldakse,» seisab kirjelduses. «Kui valitsus ei kuula rahvast, siis tuleb uus valitsus koostada!»

Peaminister Taavi Rõivas ütles, et inimestel, kes valmistuvad kütuseaktsiisi tõstmise vastu tänavatele protestima minema, tasub kainelt järele mõelda ning hinnata, kas kütuse kallinemine kuni viis protsenti aastas ikka väärib seda.

Võrdluse kohta Soomega ütles Rõivas, et see pole täpne. «See eeldab, justkui Soomes püsiksid kõik hinnad paigal,» märkis peaminister, lisades, et nii see ju ei ole. Võrrelda hindu Eesti viie aasta pärast hindadega Soomes praegu on Rõivase sõnul kohatu.

Reformierakonna aseesimees Jürgen Ligi ei mõista, mis kannustab inimesi pühapäeval Toompeale kütuseaktsiisi tõstmise vastu meelt avaldama minema, sest tema hinnangul tasuks fossiilkütuste põletamist häbeneda.

TV 3 saates «Õhtu» rääkis Ligi, et korraldada meeleavaldus viiesendise kütuseliitri hinnatõusu vastu, mis tanklates toimub tihti päeva jooksul, on piinlik, vahendas ERRi uudisteportaal.

«Inimkond liigub oma lõpu poole väga kiires tempos suuresti seetõttu, et fossiile niimoodi põletatakse. Autostumine on meie kõigi nõrkus, aga seda tuleks osata häbeneda ning edasi lükata, kuni paremad alternatiivid välja mõeldakse,» märkis Ligi.

«Fossiilide põletamise pärast Toompeale minna - võiks ikka häbeneda, tõesti võiks häbeneda,» ütles ta, lisades, et tegelikult ikkagi on selle aktsiisi maksjad jõukam osa rahvas, mitte vaesem.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles