160 km/h kihutanud mehe vabandus: üritasin enda ees liikunud sõidukile järele jõuda

Piret Lakson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kiiruse mõõtmine.
Kiiruse mõõtmine. Foto: Mihkel Maripuu

Tallinna-Pärnu-Ikla maanteel ohtlikult kihutanud juhilt võeti üheksaks kuuks juhtimisõigus. Mees vabandas oma tegu sellega, et üritas enda ees kiiremini liikunud sõidukile järele jõuda.

Teisipäeval, 13. oktoobril kell 18.52 pidasid politseinikud Märjamaa vallas Tallinna-Pärnu-Ikla maanteel 78. kilomeetril kinni sõiduauto Volkswagen, mida juhtis 41-aastane Priit.

Maanteel liiklusjärelevalvet teinud politseinikud registreerisid mehe sõiduki kiiruseks pea 160 km/h, kuigi teelõigul on ohutuks piirkiiruseks kehtestatud 90 km/h. Mees ei olnud rikkumise hetkel sõidukis üksinda.

Liiklusohtlik juht peeti kohapeal kinni ja eile, 14. oktoobril selgitas mees oma teguviisi kohtus. Priidu enda sõnul üritas ta ees kiiremini liikunud sõidukile järele jõuda, kuid kaotas selle silmist ja jätkas samal kiirusel liikumist. Kohtu otsusega võeti mehelt juhtimisõigus järgnevaks üheksaks kuuks.

Rapla politseijaoskonna juhi Janno Ruusi sõnul on mees sarnaste rikkumistega politseile silma jäänud sellel aastal juba kolmandat korda.

«Tahaks siiralt loota, et need kolm on ka ainsad korrad, kui ta sellel aastal on piirkiirust ületanud. Aga suure tõenäosusega see nii ei ole,» ütles Ruus.

Ühtlasi paneb ta inimestele südamele, et ohtlikul sõitmisele ei tohi kaasreisijatel olla vaikivat respekti. Inimesi, kes ohustavad lisaks endale ka oma lähedasi, peab julgema korrale kutsuda.

«Ajal kui enamik liiklejaid teeb kõik endast oleneva, et liiklusõnnetusi ära hoida, on selliste juhtide tegevus veelgi häirivam. Kellegi hukkumine on ohtlike kihutajate puhul aja küsimus,» märkis Ruus.

«Loodan siiralt, et järgneva üheksa kuu jooksul leiab see inimene aega vähemalt ühe korra rahulikult mõelda selle üle, kuidas oma tegevusega liikluses edasi minna. Ehk leiavad ka liiklusrikkuja lähedased meelekindlust, et aidata tal mõista iseenda ja kaasliiklejate elu väärtust,» lisas Ruus, kes ühtlasi soovitab sellele mõelda kõigil neil, kelle lähikonnas on neid, kes ohutu sõidukiiruse valikul järjekindlalt eksivad.

«Aidake neid, kes ise hakkama ei saa,» julgustas ta inimesi sekkuma.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles