Eestisse saabus kaks Süüria pagulasperet (2)

Tiina Kaukvere
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Süüriast põgenevad perekonnad
Süüriast põgenevad perekonnad Foto: SCANPIX

Eile saabus Kreekast Eestisse kaks Euroopa rändekava alusel vastu võetud Süüria perekonda.  

Ühes peres on mees ja lapseootel naine. Mees on töötanud varem autojuhi ja kokana. Naine on õppinud kehalise kasvatuse õpetajaks.

Teine pere on samuti kaheliikmeline - mees ja samuti lapseootel naine. Mees on töötanud rätsepana, naine õppinud aga geograafiat.

Peredele tulid vastu tugiisikud ja nad liikusid edasi oma uutesse kodudesse, mis asuvad Tallinnas ja Pärnus, teatas siseministeerium. 

Siseministeerium kinnitas möödunud nädalal Postimehele, et lähiajal jõuab Eestisse kokku 22 sõjapõgenikku Türgist ja Kreekast. Seega peaksid peagi esimesed pagulased Eestisse jõudma ka Türgist. Nimelt sõlmisid Euroopa Liit ja Türgi kevadel kokkuleppe, mille järgi saadetakse kõik Kreekasse saabunud põgenikud Türgisse tagasi. Euroopa Liit on lubanud iga Kreekast tagasisaadetava süürlase eest otse Türgist vastu võtta kokku 72 000 ÜRO pagulaskriteeriumidele vastavat süürlast.

Kõikide Eestisse ümberpaigutatavate inimeste puhul selgitatakse enne nende siia saabumist välja nende taust. Kreekas teevad sõjapõgenikega intervjuu Eesti eksperdid politsei- ja piirivalveametist, kaitsepolitseiametist ja sotsiaalministeeriumist. Muu hulgas tutvustatakse intervjuu jooksul Eestit, rahvusvahelise kaitse saanud inimeste õigusi ja kohustusi Eestis ning kohalikke tavasid, kinnitas siseministeerium.

Eesti on tänaseks ümber paigutanud 31 sõjapõgenikku Kreekast. Nad on seni paigutatud elama Tallinna ja Haapsallu. 

21. juuli seisuga on Euroopa Liidu riigid ümber paigutanud 3362 sõjapõgenikku, neist 2485 Kreekast ja 877 Itaaliast. Türgist on 13. juuli seisuga pärast Euroopa Liidu ja Türgi lepet Euroopa Liidu riikidesse ümber asustatud 802 inimest. 

Eesti on avaldanud valmisolekut ümber asustada või paigutada kuni 550 rahvusvahelist kaitset vajavat inimest. Kõik rahvusvahelise kaitse saajad peaksid Eestisse jõudma kahe aasta jooksul.

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles