Prokurör pole veel otsustanud Kruuda vahistamise taotlemist

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
AS Tere omanik Oliver Kruuda.
AS Tere omanik Oliver Kruuda. Foto: Elmo Riig / Sakala

Põhja ringkonnaprokuratuur pole veel otsustanud, kas taotleb maksukuritegudes kahtlustatava ärimehe Oliver Kruuda vahistamist.

«Praegu on Kruuda kahtlustatavana kinni peetud. Selle, kas taotleda vahistamist, otsustab prokuratuur 48 tunni jooksul,» kinnitas prokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallas kolmapäeva hommikul BNS-ile.

Kruudat hoitakse hetkel politsei arestimajas. 

Kruuda kaitsja Elmer Muna advokaadibüroost Derling ütles, et ei soovi hetkel kuidagi kahtlustust kommenteerida. Muna sõnul on avalikkusega suhtlemiseks palgatud ettevõtte Meta Advisory ning kogu meediasuhtlust koordineerib Andreas Kaju. «Tänases staadiumis ei taha tõesti kommenteerida.» 

Maksu- ja tolliameti uurijad pidasid teisipäeval kinni ettevõtja, AS Tere juhatuse liikme Oliver Kruuda ja veel viis inimest, keda kahtlustatakse maksukuriteos. "Kuriteokahtlustus on esitatud kuuele füüsilisele isikule ning ühele juriidilisele isikule ning kahtlustuse sisuks on maksuametile valeandmete esitamine, mille tulemusel on jäetud riigile tasumata nii tulu- kui ka käibemaksu kokku umbes 375 000 euro ulatuses," selgitas Kallas. Kahtlustuse saanud juriidiliseks isikuks on AS Tere.

Kõik kahtlustatavad peeti kinni, neist neli, sealhulgas ka Kruuda, on Tere töötajad, täpsustas Kallas.

Kriminaalmenetlust viib läbi maksu- ja tolliamet ning juhib Põhja ringkonnaprokuratuur, lisas prokuratuuri pressiesindaja.

Kahtlustuse kohaselt on tulumaksu on alates 2015. aasta algusest jäetud maksmata 250 000 euro ulatuses ning käibemaksu 2015. aasta kevadest saadik 125 000 euro mahus, ütles vanemprokurör Maria Entsik teisipäeval rahvusringhäälingule. Entsiku sõnul algas uurimine 2015. aasta lõpus ning paragrahv, mille alusel kahtlustus esitati, näeb süüdimõistmisel ette rahalise karistuse või vangistuse kuni viis aastat.

Meedia andmetel korraldati nii AS Tere kontoris kui ka kõigi kuue kahtlustatava töökohas ja kodus teisipäeval läbiotsimine.

Entsiku sõnul saadi läbiotsimistel suures mahus materjali, mille läbitöötamist nüüd alustatakse.

Prokuratuur ei soovinud teiste kahtlustatavate nimesid avaldada, viidates, et tegemist pole avaliku elu tegelastega.

Äriregistri andmete kohaselt on aktsiaseltsil Tere 1 241 344,86 euro suurune maksuvõlg, millele lisandub intress 9 282,85 eurot.

Kruudale ning AS-ile Tere esitatud kahtlustus pole seotud niinimetatud Panama paberites sisalduva informatsiooniga. «Panama paberitega see menetlus seotud ei ole, kahtlustuse sisuks on maksuametile valeandmete esitamine,» ütles Põhja ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallas BNSile.

Eesti Rahvusringhäälingu saade Pealtnägija tõi aprillis välja, et Panama advokaadibüroost Mossack Fonseca lekkinud dokumendid näitavad Autorollo kohtuasjas süüdistatava Siim Roode ning ettevõtjate Oliver Kruuda ja Marcel Vichmanni seotust pankur Kalle Norbergi offshore-firmadega. Kruuda tegi läbi varifirmade mitmeid tehinguid, kaasa arvatud liigkalli juustutootmisliini soetamine

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles