Ekspolitseiniku Veiko Kulla tapmiskatses süüdimõistetu ei saanud enne tähtaega vabaks

Andres Einmann
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Keemia ja Endla tänava ristmik, kus 2002. aasta juunis tulistati Veiko Kullat.
Keemia ja Endla tänava ristmik, kus 2002. aasta juunis tulistati Veiko Kullat. Foto: Liis Treimann

Viru maakohus ei rahuldanud turvaspetsialisti ja ekspolitseikomissari Veiko Kulla tapmiskatses süüdi mõistetud mehe taotlust vabastada ta ennetähtaegselt vanglakaristuse kandmisest.

Kohus leidis, et Sergei Mahhovi ennetähtaegne vabastamine ei ole õigustatud, ütles kohtute pressiesindaja Kristina Ots Postimehele.

Prokuratuur ei toetanud Mahhovi ennetähtaegset vabastamist

Prokurör Elle Karm märkis, et Sergei Mahhovit on varem mitmel korral karistatud ja reaalset vangistust kannab ta praegu kolmandal korral.

«See tähendab, et uute kuritegude  toimepanemine ei olnud juhuslik ning varem määratud karistused ei avaldanud oodatud mõju. Ka vanglas olles on kinnipeetavale korduvalt määratud distsiplinaarkaristust. Sellest tulenevalt avaldasin kohtule seisukoha, et suure tõenäosusega jätkab Sergei Mahhov vangistusest vabanedes kuritegude toimepanemist. Prokuratuur ei toeta nende inimeste ennetähtaegset vabastamist, kes võivad ühiskonnale ohtlikud olla,» ütles Karm.

Mahhov mõisteti süüdi tapmiskatses ja teda karistati 11-aastase vangistusega

Kohus mõistis Sergei Mahhovi 2011. aastal Veiko Kulla tapmiskatse eest 11 aastaks vangi. Harju maakohus mõistis Mahhovi 2011. aasta veebruaris tapmiskatses õigeks, leides, et tema süü ei ole tõendatud. Tallinna ringkonnakohus leidis sama aasta mais teisiti ja mõistis ta tapmiskatses süüdi. Riigikohus ei võtnud Mahhovi kassatsioonkaebust sama aasta septembris menetlusse ja mehe süüdimõistmine jõustus lõplikult.

Kuigi politsei seostas Mahhovit 2002. aasta juunis toimunud Kulla tulistamisega juba aastaid tagasi, ei saanud tema üle kohtuprotsessi alustada, kuna mees kandis 2003. aastast juveelipoodide röövide eest karistust Hispaania vanglas.

2005. aastal toodi Mahhov küll menetlustoimingute tegemiseks Eestisse, kuid 2006. aasta juunis saadeti ta tagasi Hispaaniasse, kus ta jätkas karistuse kandmist.

2011. aastal jõudis Mahhov lõpuks kodumaale ning prokuratuur esitas talle süüdistuse Veiko Kulla tapmiskatses.

Veiko Kullat tulistati Tallinnas 2002. aastal

Endist politseikomissari ja Falck Eesti sisejulgeolekudirektorit Veiko Kullat tulistati 2002. aasta 9. juunil Tallinnas Endla ja Keemia tänava ristmikul Petra pesutänava juures.

Tulistamise ajal samuti autos istunud Kulla viieaastane poeg ja 14-aastane tütar pääsesid vigastusteta. Kulla kõrvalistmel olnud naine sai arvatava kärbikpüssi laengust paremasse õlavarde vigastada ning teda tuli opereerida.

Kohtuprotsessil jäi välja selgitamata, kas tegemist oli ebaõnnestunud palgamõrvaga ja kas keegi tellis Kulla tapmise. Samas ütles turvafirmas Falck sisejulgeoleku direktorina töötanud Kulla 2002. aastal pärast tulistamist ajakirjandusele antud kommentaarides, et on nõus kandma isiklikke kulutusi, kui tulistaja võtaks temaga ühendust ja annaks infot palgamõrva tellija kohta.

Eesti ajakirjandus on kirjutanud, et Veiko Kulla tapmiskatse oli seotud turvafirma Falck eduka tegevusega Eesti raudtee tsisternidest kütusevarguste tõkestamisel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles