Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Interaktiivne kaart ja video: parvlaev Tiiu jõudis Prantsusmaale

5
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL

Mitu päeva Portugalis Lissaboni sadamas tormi vaibumist oodanud parvlaev Tiiu võttis laupäeva õhtul suuna üle Biskaia lahe Prantsusmaa poole. Teisipäeva hommikuks jõudis Tiiu lõpuks Bresti sadamasse.

Lehekülje marinetraffic.com andmetel väljus Tiiu Lissaboni sadamast laupäeva õhtul ning võttis suuna piki Pürenee poolsaare rannikut ning üle Biskaia lahe Bresti sadamale Prantsusmaal. Leheküljel avaldatud prognoosi kohaselt pidi Tiiu Bresti sadamasse jõudma teisipäeva õhtul, kuid tänu sobivatele ilmastikuoludele saabus parvlaev sadamasse täna hommikul.

Pärast Biskaia lahe läbimist tuleb Tiiul Prantsusmaal kütust tankida. Edasi saab laev võtta suuna Kieli kanalisse ning sealt juba otse Eestisse.

Kaks nädalat tagasi Türgist koduteed alustanud parvlaev Tiiu jõudis selle eelmise nädala alguses Lissaboni sadamasse. Kuna ookeanil möllas torm, pidi alus jääma sadamasse ning ootama tormi vaibumist. TS Laevad teatas läinud teisipäeval Facebooki leheküljel praamid.ee, et lainete kõrgus ookeanil oli kuni seitse meetrit. Tiiu on aga disainitud sõitma kuni 2,5-meetrise lainega. Lissaboni sadamas veedetud aega kasutas meeskond ettevalmistus- ja hooldustööde tegemiseks.

Tiiu kapten Guldar Kivro sõnas samas Facebooki-postituses, et sadamas oldud ajal pesti laevalt maha sool, paigaldati ohutussilte, valmistati ette dokumentatsiooni ning tegeleti masinaruumi hooldamise ja suurpuhastusega.

Meeskonna õppetreening. / TS Laevad

Tiiu väljus 11. märtsil Eesti aja järgi kell 17.40 Sefine laevatehasest ning alustas teekonda Eestisse. Laeva pardal on kokku 13 meeskonnaliiget.

Laevakapteni Guldar Kivro sõnul kulub heade ilmastikutingimuste korral Eestisse jõudmiseks orienteeruvalt kolm kuni neli nädalat.

Tiiu kapteni jäädvustatud time-lapse video Tiiu teekonna algusest:

Pärast Biskaia läbimist tuleb kütuse võtmiseks teha peatus Prantsusmaal ja siis saab laev suuna võtta Kieli kanalisse ning sealt juba otse Eestisse.

Kapten Kivro ütles, et tulenevalt ilmastikutingimustest ja kütuse võtmise vajadustest peab olema valmis vajadusel plaani korrigeerima. «Õnneks näitavad hetkel ilmaprognoosid suhteliselt head ilma ja on lootust, et jõuame aprilli alguseks Eestisse.»

Parvlaev Tiiu meeskond. Foto: TS Laevad

TS Laevad OÜ laevandusvaldkonna juht ja juhatuse liige Mart Loik võttis reedel, 10.märtsil, Türgi laevatehaselt Sefine ametlikult vastu parvlaeva Tiiu, mis tähendab üleandmise-vastuvõtmise akti vormistamist ja  omandiõiguse ülemineku dokumentide vormistamist.

Lipu heiskamine. / TS Laevad

Eesti saatkond Türgis väljastas laevale ajutise liputunnistuse. Ühtlasi tasus TS Laevad Sefine  tehasele viimase osamakse. Mart Loigu  sõnul  väljastas klassiühing (DNV) laevale vajalikud sertifikaadid.

«Türgis oli  kohal ka Veeteede Ameti esindaja, kes viis läbi laeva meresõiduohutuse alase auditi ajutise meresõiduohutuse korraldamise tunnistuse ( ISMC) väljastamiseks ning kinnitas laeva vastavuse kehtivatele nõuetele,» lisas Loik. Laupäeval tehti veel viimased ettevalmistused enne teekonda.

Parvlaev Tiiu hakkab reisijaid teenindama Rohuküla- Heltermaa liinil ning kõigi eelduste kohaselt asub laev liinile aprilli keskel.

Tagasi üles