Politsei hakkab kiirust mõõtma inimeste kaardirakenduses tehtud vihjete põhjal (2)

Liis Velsker
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Aastaid tagasi toimunud politseioperatsioon Tallinna-Tartu maanteel kiiruseületajate tabamiseks. Pildil mõõdab kiirust patrullpolitseinik Valdur Mõttus.
Aastaid tagasi toimunud politseioperatsioon Tallinna-Tartu maanteel kiiruseületajate tabamiseks. Pildil mõõdab kiirust patrullpolitseinik Valdur Mõttus. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Selle nädala jooksul saavad inimesed alates tänasest politsei- ja piirivalveameti liiklustalgute kaardirakendusse märkida kohti, kus piirkiirusi ületavad juhid muudavad liiklemise ohtlikuks.

Aasta aastalt kasvanud kiiruseületamiste arv linnades on üks põhjus, miks ka tänavused politsei liiklustalgud keskenduvad raske jalaga juhtidele, teatas PPA. 

Ettepanekuid saab sisestada 11. aprillini liiklustalgute kaardile, pärast mida teeb politsei 19. aprillil liiklusjärelvalvet märgitud ettepanekute alusel. Rämpspostituste vältimiseks saab ettepanekuid teha läbi Facebooki konto.

«Liiklustalgud on Eestis elavate inimeste ja politseinike ühine ettevõtmine liikluse turvalisemaks muutmiseks. Saame minna nendele ristmikele, teedele ja tänavatele, kuhu meid oodatakse,» ütles politseikapten Sirle Loigo. Ta loodab, et liiklustalgud aitavad inimeste pähe viia sõnumi, et kiiruse ületamine on ohtlik. «Kui ühel päeval pööravad 250 politseinikku tähelepanu kiiruseületajatele, siis see peaks juhid panema mõtlema, milline oht lubatust suurem kiirus on,» rääkis Loigo.

Sarnaselt eelmisele aastale keskenduvad talgud sõidukite kiirusele, sest see on alati inimeste suurimaks mureks. «On juhte, kes ei pea maanteel või võõras kohas kiiruse ületamist ohtlikuks ja häirivaks, kuid tunnetab kiiruse ohtu kodu või töökoha läheduses. See on paradoksaalne – ma ei taha, et teised kihutavad minu kodu naabruses, aga võõrastel tänavatel ületan piirkiirust oma käitumisele mõtlemata,» ütles Loigo. Politseikapten lisas, et igal aastal tabatakse ka selline kiiruseületaja, kes on ise rakenduse kaudu ohtlikust kohast teavitanud. 

19. aprillil toimuvad liiklustalgud on üleeuroopalised ning Euroopa liikluspolitseinikke võrgustiku Tispoli ühine ettevõtmine. Eestis saab ettepanekuid teha siiski vaid kohalike liiklusmurede kohta. 

Mullu märkisid inimesed üles 1200 kohta, kus kiiruseületamise valmistab muret. 2014. aastal laekus PPA-le ligi 3000 ettepanekut, neist üle 800 puudutasid sõidukiirust.

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles