Politsei leidis kodust lahkunud 14-aastase tüdruku üles

Helen Mihelson
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Politsei palub abi, et leida üles fotololev tüdruk.
Politsei palub abi, et leida üles fotololev tüdruk. Foto: Politsei

Hädaabinumbrile laekus vihje, et otsitav tüdruk võib viibida Tartumaal. Aadressi kontrollimisel selgus, et vihje oli tõene.

Tema elu ega tervis õnneks ohus ei olnud. Kuna tegu on siiski alaealisega, toimetab politsei ta turvaliselt vanemate juurde tagasi. Politsei tänab vihje edastanud helistajat, kelle abiga lahenes kiirelt ühe pere mure  lapse pärast. 

Politsei palus inimeste kaasabi, et selgitada välja alaealise tüdruku asukoht. Tüdruk pidi pärast nädalajagu Tartus viibimist tagasi koju Sauele pöörduma, kuid polnud seda seni teinud.

Tüdruk lahkus Harjumaal Sauel asuvast kodust Tartusse poiss-sõbrale külla 14. aprillil ning pidi tagasi koju minema 23. aprilliks. Viimati oli emal lapsega kontakt 24. aprilli õhtul, kui nad telefonitsi tülitsesid.

Pärast seda lülitas tüdruk telefoni välja ning samamoodi oli välja lülitatud ka noormehe telefon, kellega tüdruk võis koos aega veeta.

Tartu politseijaoskonna vanemkomissar Harras Tiisler ütles, et kõige olulisem on selgitada, ega lapse elule ohtu ei ole. «Samuti tekitavad sellistes olukordades muret küsimused, kas redus olev laps saab süüa või kus ta magab. Lisaks kuhjuvad ka koolitööd, sest kodust eemale hoidev laps pole neil päevadel paraku ka koolipinki jõudnud,» rääkis ta.

Politsei hoidis silma peal kohtades, kus tüdruk võis liikuda, kontrollimise all olid ka erinevad aadressid, kus alaealine tüdruk või tema poiss-sõber viibida võiks. «Selleks, et laps päriselt tagasi koduste juurde toimetada, vajab esmajärjekorras lahendust kodustega tekkinud tüli. Laps ei hoia eemale kodust, kui ta tunneb end seal hästi ja turvaliselt,» selgitas Tiisler.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles