Savisaare Facebooki konto kaaperdanud Abdelrahman Ali nõuab 800 dollarit (7)

Helen Mihelson
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Edgar Savisaar.
Edgar Savisaar. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Nüüd on selge, miks Edgar Savisaar järsku Facebookist kadus – tema abi sõnul on keskerakondlase konto kaaperdatud.

Savisaare abi Andres-Marius Rosenblatt rääkis Postimehele, et konto kaaperdas Abdelrahman Ali nimeline mees. Seda tõestab pilt, mis avaneb, kui Edgar Savisaare kontole sisse logida:

Selline pilt avaneb Edgar Savisaare Facebooki-kontole sisse logides.
Selline pilt avaneb Edgar Savisaare Facebooki-kontole sisse logides. Foto: Andres-Marius Rosenblatt

Rosenblatt otsustas ise mehele kirjutada. «Ta vastas, et soovib 800 dollarit ja siis on võimalik konto tagasi saada. Muidugi ei oska ma öelda, kas see on päriskonto või on omakorda tegemist libakontoga,» ütles Savisaare abi.

Rosenblati sõnul pidavat Savisaarel olema kahju, et sotsiaalmeedia kontole kogunenud pildid ja postitused kaduma on läinud.

Nõutud raha Savisaar Rosenblati sõnul kindlasti ei maksa. «Ei-ei, milleks pättidega koostööd teha,» ütles ta. Enne uue konto tegemist plaanitakse veel it-spetsialistidega aru pidada, kas kontot oleks siiski võimalik kuidagi tagasi saada. Kui vastus on eitav, tehakse Savisaarele peagi ilmselt uus konto.

Kuid Rosenblati sõnul polevat Savisaar ainus keskerakondlane, keda selline ebaõnn on tabanud. «Ma kuulsin hommikul, et ka Tondiraba jäähalli juhataja Jelena Glebova konto oli hiljuti üle võetud ja tal tuli uus konto teha,» sõnas ta.

Pisut enne kella 16 teatas Rosenblatt, et Savisaar tegi endale uue konto. Seega on ta taas Facebookist leitav.

Postimees on varem kirjutanud, mida teha olukorras, kui keegi sinu Facebooki konto kaaperdab. Jagame seda tänagi, äkki on sellest abi:

  • Püüdke konto taas oma kontrolli alla saada. Kui teie kontole on sisse häkitud, kuid te pääsete sellele endiselt ligi sisselogimiseks kasutatavale e-posti aadressile, tuleb teil oma Facebooki konto tagasi saamiseks muuta ära sisse logimiseks kasutatav salasõna. Selleks võite kasutada Facebooki avalehel olevat linki «Unustasid salasõna?».
  • Kui häkker on teie poolt Facebooki sisse logimiseks kasutatava e-posti aadressi ära muutnud, teavitage sellest Facebooki (aadressil www.facebook.com/help/?page=1023). Facebook uurib seejärel asja ning püüab teie kontot taastada.
  • Muutke ära oma salasõnad. Kuna mingil moel pidi häkker teie e-posti aadressile ja salasõnale ligi pääsema, siis esimese asjana tuleb teil oma e-posti salasõna muuta. Kui te kasutate sama salasõna ka teistele kontodele sisse logimiseks, näiteks internetipanka, muudele meilikontodele, valige nendele kontodele ligipääsuks samuti uus salasõna.
  • Otsige arvutist viirused üles. Tõenäoliselt pääses häkker teie arvutisse viiruse või mõnd muud laadi pahavara kaudu. Veenduge, et teie arvutisse oleks installeeritud kaasaegne ja uuendatud viirustõrjeprogramm ning tehke oma arvutile põhjalik viirustekontroll.  Kui kasutasite oma Facebooki kontole sisenemiseks mõnd muud arvutit, teavitage arvuti omanikku juhtunust, et ka tema saaks oma arvuti üle kontrollida.
  • Teavitage oma sõpru ja perekonda. Kuigi häkkeri rünnaku ohvriks langemine võib olla piinlik, ei tohiks see olla vabanduseks, et juhtunut oma sõprade ja pere eest varjata. Teavitage oma perekonda ja sõpru rünnakust, sest häkker võib kasutada teie kontot selleks, et saata teie lähikondlastele pahavara sisaldavaid linke, et ka neilt isiklikku informatsiooni välja petta.
Kommentaarid (7)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles