Vastates küsimusele, keda soovite näha Eesti Vabariigi järgmise presidendina, pakkus 48 protsenti Toomas Hendrik Ilvest, märgib ERR Uudised. Keskerakonna presidendikandidaadiks asumiseks nõusoleku andnud Indrek Tarandit näeks presidendina 20 protsenti vastanutest.

12 protsenti vastanutest leidis, et ei Ilves ega Tarand sobi presidendiks ning riigipeaks peaks saama keegi kolmas. 20 protsenti vastanutest ei osanud oma arvamust tulevase presidendi kohta üldse avaldada.

Sotsioloog Juhan Kivirähk ütles Vikerraadio uudistele, et õige aeg on inimeste arvamust küsida eelkõige siis, kui Tarand ja Ilves on juba debattides osalenud ning oma seisukohti avaldanud. Praegu ei oska osa inimestest teemast midagi arvata - tegemist ei ole aktuaalse küsimusega, tõdes ta.