Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

POSTIMEES.ee

:

Kasutustingimused

Postimees.ee, E24.ee, Tarbija24.ee, Ilmajaam.ee, Juhtimine.ee, Tallinnapostimees.ee, Tartupostimees.ee, Naine24.ee ja Elu24.ee veebilehel ning ajalehes Postimees avaldatud materjalide kasutamistingimused.

Veebikeskkonna www.postimees.ee, www.e24.ee, www.ilmajaam.ee, www.juhtimine.eewww.tallinnapostimees.ee, www.tartupostimees.ee, www.tarbija24.ee, www.elu24.ee , www.naine24.ee ja pilt.postimees.ee leheküljel viibimisega annate nõusoleku täita kasutamistingimusi. Juhul, kui kasutamistingimused ei ole Teie jaoks sobivad, palume Teil lahkuda meie veebikeskonnast.

Aadressil www.postimees.ee, www.e24.ee, www.ilmajaam.ee, www.juhtimine.ee,   www.tallinnapostimees.ee, www.tartupostimees.ee, www.tarbija24.ee, www.elu24.ee, www.naine24.ee ja pilt.postimees.ee posasuvad internetileheküljed sh sealolevad materjalid (artiklid, fotod, videod, blogi- ja foorumite sissekanded, kommentaarid jne.) on Autoriõiguse tähenduses autorikaitse objektiks ning kuuluvad AS-le Postimees.

Isikuandmetega seotud küsimustes palume pöörduda aadressil isikuandmed@postimees.ee


Nimetatud veebikeskkonna kasutajad kohustuvad juhinduma järgnevatest reeglitest:

Materjalide kopeerimine ja levitamine
Veebikeskkonna www.postimees.ee, www.e24.ee, www.ilmajaam.ee, www.juhtimine.ee,  www.tallinnapostimees.ee, www.tartupostimees.ee, www.tarbija24.ee, www.elu24.ee, www.naine24.ee ja pilt.postimees.ee leheküljel avaldatud materjalide (sh. artiklid, fotod, blogi- ja foorumite sissekanded, kommentaarid jne.) kopeerimine ja levitamine ilma AS Postimees kirjaliku nõusolekuta on üldjuhul keelatud. Kirjaliku nõusoleku saamiseks palume pöörduda e-posti aadressil: online@postimees.ee.

Materjali refereerimine

Artiklite refereerimisel paberväljaandes, raadios või televisioonis, tuleb avaldada refereeritava artikli avaldamise koht ja autor. Internetikeskkonnas refereerimisel lisada lisaks eelnimetatule enne refereerimise ka link refereeritavale materjalile.

Nimetatud reeglid kehtivad ka juhul, kui AS'st Postimees pärinev materjal on saadud uudisteagentuuride, internetilehekülgede või muude meediate vahendusel.

Artiklit on lubatud tasuta ja ilma Postimehe nõusolekuta refereerida pealkirja ja ühe lause ulatuses. Samas ei tohiks see lause olla pikem, kui originaalteksti sissejuhatav lause. Antud nõue kehtib juhul, kui pole kirjalikult lepitud kokku teisiti. Internetis tuleb refereerimisel lisada ka juurde link konkreetsele loole.

Kui on refereeritud suuremas mahus või kasutatud ilma AS Postimees kirjaliku loata autorikaitse objekti all olevaid materjale, on AS Postimees õigus küsida tasu vastavalt refereeritud artikli mahule ning reeglite rikkumisele järgneva hinnakirja alusel:

Ühekordne kooskõlastamata materjalide kasutamine - 200 € (3129,32 krooni).

Korduv (kaks või enam) kooskõlastamata materjalide kasutamine - 320 € (5006,91 krooni) iga korra eest.

Refereeritud materjali järgi lisada internetis täpne viide AS Postimees originaalmaterjalile sõnadega: «Refereeritud artikli täistekst Postimees.ee veebilehel», mis on klikitav ning suunab otse AS Postimees materjalile, mida kasutati.

Youtube'i keskkonnas Postimehe kontol olevatele videodele kehtib samuti autoriõigus ja neid ei ole luba kasutada ilma AS Postimees poolse nõusolekuta.

Kommenteerimine

Postimees.ee kuulub ajalehe Postimees kaudu Eesti Ajalehtede Liitu (EALL), mis toetab veebikeskkonnas kommenteerimisvõimalust kui demokraatlikku ilmingut ning peab kommentaariume ühiskonna vabaks võimaluseks diskuteerida erinevatel teemadel ilma toimetuse sekkumiseta. Ajalehtede veebiväljaannete juurde loodud kommenteerimisvõimalust ei käsitleta ajakirjandusliku tegevusena ning seal avaldatud arvamused on lugejate seisukohad ning kajastavad ühiskonnas levivaid arvamusi, mille sisu eest ajalehed ei saa vastutada. Küll aga peavad kommentaatorid tunnetama vastutust oma sõnade eest. Veebikeskkonnas ringleb vastutustundetuid kommentaare, mis ei vasta Eesti Vabariigi seadustele või rikuvad kolmandate isikute õigusi.

Postimees.ee lähtub kommenteerimisvõimaluse pakkumisel Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) kehtestatud kommenteerimise heast tavast, mille kohaselt:

- kustutab Postimees.ee kommenteerimiskeskkonnast kommentaarid, mis sisaldavad roppusi; õhutavad rahvaste ja rasside vahelist vaenu, sõda; kutsuvad üles narkootikumide ja relvade kasutamisele, riigi kukutamisele või reetmisele või konkreetsete isikute suhtes füüsilisele vägivallale; levitavad valet või halvustavad põhjendamatult teisi isikuid;

- heale tavale mittevastav kommentaar tuleb kustutada mõistliku aja jooksul selle kohta teate esitamisest; juhul, kui kommenteerimiskeskkond keeldub kommentaari kustutamast, muutub ta vastutavaks jätkuvalt avaldatava kommentaari suhtes;

- kohtu või politsei nõudel tuleb anda välja kogu informatsioon, mis on Postimees.ee'l heale tavale mittevastava kommentaari salvestamise kohta;

- Postimees.ee võib rakendada muid meetmeid ebasobivate kommentaaride kirjutamise vastu (sõnafiltrid, varem reeglite vastu eksinud IP-aadressi blokeerimine, õiguskaitseorganitele teatamine).

Edastades oma arvamusi-teateid jmt informatsiooni veebikeskkonna www.postimees.ee, www.e24.ee, www.ilmajaam.ee, www.juhtimine.ee, www.tallinnapostimees.ee, www.tartupostimees.ee, www.tarbija24.ee, www.elu24.ee, www.naine24.ee ja pilt.postimees.ee vahendusel või sellega seonduvalt, annab nende autor ühtlasi üle ka nende avaldamisõigused (autori varalised õigused), sh ajalehe «Postimees» paberkandjal väljaandele.

Kõikvõimalikud teosed, mis saadetakse internetiaadressi www.postimees.ee, www.e24.ee, www.ilmajaam.ee, www.juhtimine.ee, www.tallinnapostimees.ee, www.tartupostimees.ee, www.tarbija24.ee, www.naine24.ee, www.elu24.ee ja pilt.postimees.ee vahendusel või sellega seonduvalt ei kuulu tasustamisele, v.a kui pooled ei lepi kokku teisiti.

AS Postimees ei garanteeri kommentaatorite isikuandmete (sh kontaktaadressi) salastatust. Isikuandmete anonüümsust ei garanteerita seaduses sätestatud juhtudel ning erikokkulepete korral (võimalike mänguvõitude, tellimuste jne adressaadini toimetamisel).

AS Postimees  jätab endale õiguse avaldada kommentaari kirjutamiseks kasutatud arvuti IP-aadressi õiguskaitseasutustega koostöö tegemiseks, muu mitteseaduskuuleka käitumise ärahoidmiseks ning seadustest tulenevate õiguste, teiste isikute kaitsimiseks, kuna peame heauskselt ebaseaduslikuks sellise kommentaari kirjutamist.

Kommenteerimisel arvamus.postimees.ee's kehtib kord, kus kommentaator peab tuvastama enda isiku Facebooki, Twitteri, Yahoo! ja Google’i konto või veebipäevikukeskkondade Blogger ja WordPress kaudu.

Postimees aktsepteerib vaid täisnime alt tehtud postitusi. Aliaste ja pseudonüümide alt tehtud kommentaarid suletakse.

AS Postimees garanteerib võimalike uudislike vihjete tegijate anonüümsuse vastavalt heale ajakirjandustavale ja Eesti Ajakirjanduseetika koodeksile. Teemad, mis ei ole kasutustingimustes kaetud, on lahti kirjutatud Abiinfo all.

Kirjuta toimetajalePrindi
LinkMail
Märksõnad:Elu24kasutustingimusedPostimees
galeriid
Sponsoreeritud artiklid
riigikogu on valitud
firmaautode jandiga on ühel pool
REPORTER.EE VIDEOD
milano moenädal
riigikogu valimised
Valimistulemused on selgunud
venemaa mälestab boriss nemtsovi
Päevakava
Homme10:00
3Postimees teeb otseülekande mitmekesise töökeskkonna konverentsist (1)>
Viimased uudised
Aega valimiste lõpuni
TervisKõik
Majandus24Kõik
SportKõik
PoliitikaKõik
TallinnCityKõik
NaineKõik
48h populaarsemad teemad
MaailmKõik
TarbijaKõik
ArvamusKõik
VIIMASED GALERIID
Ajakiri HelloKõik
Postimees +Kõik
SOOV.EE
JuhtimineKõik
Sünnipäevad

Palju õnne!

Raul Meel, 74

graafik ja maalikunstnik

Riho Baumann, 63

diskotaat

Meelis Punder, 59

laulja

Riho Rahuoja, 58

riigiametnik

Clyde Kull, 56

diplomaat

Triin Soomets, 46

luuletaja

Horoskoop
Tartu PostimeesKõik
60 PLUSSKõik
Pärnu
Viljandi
Rakvere
Paide
VALGA
Top lood
Top kommentaarid
Arhiiv
Pilt.postimees.ee viimati lisatud
kasutaja viik galeriist
Valuutakursid
USD
0,891 EUR
GBP
1,371 EUR
SEK
0,107 EUR
RUB
0,014 EUR
=
Kursid seisuga: 02.03.2015
Postimehe google+ leht