
Resolutsioon võeti vastu 36 poolthäälega, üksnes Ühendriigid seisid vastu. Kümme riiki jäi erapooletuks.
Resolutsiooni esitledes kritiseeris Pakistani saadik juudiriiki uute asunduste ehitamise nõudmise pärast Palestiina okupeeritud aladel. Tema sõnul rikuvad asundused rahvusvahelist humanitaarseadust ja inimõigusseadusi.
«Antud resolutsioon püüab vastata humanitaar- ja inimõigusalastele väljakutsetele, mida Iisraeli tegevus okupeeritud territooriumidel on loonud,» ütles ta.
Lisaks juurdluse algatamise korraldusele kutsub resolutsioon Iisraeli võtma tarvitusele ja rakendama tõsiseid meetmeid nagu näiteks relvade konfiskeerimine, et ennetada juudiasunike vägivalda.
USA väljendas sügavat muret seoses nõukogu otsusega, öeldes, et UNHCR on selgelt Iisraeli vastu.
«Taolised sammud ei aita kuidagi kaasa õiglase ja kestva rahu edendamisele,» ütles USA saadik, lisades, et resolutsioon täidab vaid osapoolte teineteisest eemaldumise eesmärki.
Iisraeli otsust laiendada asundusi on kritiseerinud valdav osa rahvusvahelisest kogukonnast, kelle hinnangul on selline tegevus ebaseaduslik.
ÜRO inimõigusvolinik Navi Pillay ütles nädala alguses, et Iisraeli asunduste laienemine on sügavalt seotud paljude probleemidega, kaasa arvatud vägivald Palestiina okupeeritud aladel.











Postimees inglise keeles
Lemmikloom
Mai kalender
Kultuurikava
Lugeja küsib
Koolide pingerida
Juhtimine.ee
Tartumaa Turism
Postimees +
Euroblogi
Telli ajaleht
Kuulutused ajalehte