Päästeamet hoiatas grillijaid ja kulu põletajaid

Martin Smutov
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Grillimine..
Grillimine.. Foto: Teet Malsroos / SL Õhtuleht.

Päästeamet tuletas meelde, et lõkke tegemisel ja grillimisel tuleb järgida ohutusnõudeid, kulu põletamine on kõikjal Eestis aastaringselt keelatud.

Enne lõkke tegemist tuleb uurida kohaliku omavalitsuse õigusakte ja tuleohutuse nõudeid – tiheasustusalal võib olla lõkke tegemine keelatud või siis on määratud, mida lõkkes põletada tohib.

Metsas võib lõket teha vaid selleks ette nähtud tähistatud kohas ja omaniku loal.

Lõke tuleb teha mittepõlevale pinnasele, lõkkeaseme ümbrus tuleb aga hoida poole meetri ulatuses puhas süttivast materjalist. Tuld võib teha tuulevaikuses või nõrga tuulega (kuni 5,4 m/s).

Päästeameti soovituste kohaselt tuleb jälgida tuule suunda, et sädemed ei lendaks põlevmaterjalidele või lõkke tegemisega kaasnev suits ei häiriks naabreid.

Lõkke ohutu kaugus hoonetest ja metsast sõltub eelkõige lõkke suurusest. Alla ühe meetrise läbimõõduga lõke peab paiknema vähemalt 10 meetri kaugusel hoonetest ja metsast.

Üle ühe meetrise läbimõõduga lõke peab paiknema vähemalt 20 meetri kaugusel hoonetest ja metsast.

Üle kolme meetrise läbimõõduga lõkke tegemiseks on tarvis juba kohaliku päästeasutuse nõusolekut.

Lahtist tuld ei tohi jätta järelevalveta, laske sel lõpuni põleda, kustutage veega või summutage näiteks liivaga.

Oluline on jälgida, et lõkkest ei saaks alguse kulupõleng. Viimasel kahel nädalal on päästjad saanud üle neljakümne väljakutse maastikupõlengutele.

Enamasti saab kulupõleng päästeameti väitel alguse inimese hooletusest – olgu see siis järelevalveta jäetud lõke või maha visatud kustutamata suitsuots.

«Igasugune kulupõletamine on ohtlik ja kõikjal Eestis keelatud,» teatati pressiteates. «Grillimisel tuleb meeles pidada, et grill tuleb paigutada tasasele pinnale hoonest eemale. Grill peab asetsema hoonest vähemalt viie meetri kaugusel. Rõdu on hoone osa ja rõdul grillida ei tohi!»

Täpsemat infot tule tegemise nõuete kohta saate päästeala infotelefonilt 1524 ja päästeameti kodulehelt www.rescue.ee.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles