Ilm| E24| Eesti Kaart| Sport| Tarbija24| Elu24| 24tundi| Kuulutused/Soov| Reporter| Õhtuleht| Kanal2
Tallinna Postimees| Tartu Postimees| Pärnu Postimees| Sakala| Virumaa Teataja| Järva Teataja| Valgamaalane

Raul Sulbi

Tel: 739 0375

Prindi | Saada sõbrale
Indrek Pertelson.
1/1

Indrek Pertelson.

foto: Toomas Huik.

foto
http://f.postimees.ee/f/2009/10/23/255412t40h3e16.jpg
http://f.postimees.ee/f/2009/10/23/255412t41h2c57.jpg
Indrek Pertelson.
Toomas Huik.

Kultuuriminister nõuab Pertelsonilt kinnistut tagasi

23.10.2009 10:56

Kommenteeri | Prindi

Kultuuriminister Laine Jänes nõuab Indrek Pertelsoni juhitavalt mittetulundusühingult Spordiklubi Condor avaldust, millega Condor annaks kuu aja jooksul nõusoleku Lasnamäel Liikuri 66 asuva kinnistu hoonestusõiguse kandmiseks ministeeriumi nimele.

Ministri niisuguse sammu põhjustas asjaolu, et Pertelson ei ole täitnud ministeeriumi ja Condori vahel sõlmitud hoonestusõiguse seadmise lepingut ega ole maksnud hoonestusõiguse tasu.

Kultuuriministeerium ja Condor sõlmisid 27. detsembril 2005. aastal hoonestusõiguse seadmise lepingu, millega ministeerium seadis Liikuri 66 kinnistu hoonestusõiguse Condori kasuks.

Lepingu järgi pidi Pertelsoni spordiklubi ehitama hoone, kus saab harrastada judot ja muid idamaiseid võitluskunste ning tegelda ka muude spordialadega.

Hoone ehitustööd pidid algama hiljemalt kahe aasta jooksul ning kasutusluba pidi olema väljastatud nelja aasta jooksul pärast hoonestusõiguse kandmist kinnistusraamatusse. 2008. aasta jaanuaris muudeti lepingut, millega Pertelson sai ajapikendust ehitustööde alustamiseks ja lõpetamiseks.

Lepingu järgi pidi Condor alates 2006. aastast maksma hoonestusõiguse tasu ligi 14 000 krooni aastas. Tänavu 9. oktoobri seisuga ei ole spordiklubi oma maksekohustust täitnud. Tasumisele kuulub 16 553 krooni.

Pertelsonile saadetud kirjas mainis minister Jänes, et Condor on tahtlikult hoidunud  lepingupoolte omavahelisest suhtlemisest ega ole kinni pidanud ministeeriumi korduvalt antud tähtaegadest. Sellest võib järeldada, et Condor ei täida lepingut ka edaspidi.

Kuna võlaõigusseaduse järgi on tegemist lepingu olulise rikkumisega, siis on kultuuriministeeriumil kui kinnistu omanikul õigus nõuda Condorilt nõusolekut kanda kinnistu hoonestuõigus enda nimele.

Samuti esitab kultuuriministeerium kohtutäiturile avalduse täitemenetluse läbiviimiseks, et Condorilt tasumata jäänud hoonestusõiguse tasu ning viivised sisse nõuda.

Toimetas Urmas Tooming

REKLAAM
VIIMASED KOMMENTAARID
Ei näita vanemaid kui 3 kuu vanuseid kommentaare.
täna
homme

22:30 IRLi saadikud on palgatõusust tagasi maksnud 590 000 krooni

22:13 Linde: riigikogu ei saa õiguskantsleriga alati nõustuda

21:55 Sloveenia välisminister toetas IT-agentuuri loomist Eestisse

21:39 Venemaa antidopingujuht: olümpial skandaale ei tule  (2)

21:36 Chocolate Boys ja Serviti said kindlad võidud

21:35 Aivar Rehe: pangad on oma õppetunnid kätte saanud  (12)

21:16 Postimehe ajakirjanik on üks Bonnieri preemia nominente  (3)

20:56 BBC teeb kõmulisest Semenyast dokumentaalfilmi  (4)

20:55 Noorteromaani konkurss tõstatas sallimatuse probleemi  (8)

20:36 Päeva karikatuur: vaid üks õukonnafotograaf  (17)

20:15 Galerii: kodanikuühiskonna aasta tegijad said auhinnad  (1)

20:08 Esmakordselt Eestis sõidetava Superkrossi sarja etapid on paigas

19:55 Ministeerium: pommiähvardajate karistused on piisavad  (4)

19:36 Abipolitseinikud võivad saada loa iseseisvalt tegutseda  (18)

19:36 Kümmel: olümpia suusarajad on ülitehniliste laskumistega  (2)

19:15 Lucas: Lääs mängis Ukraina lõimumise võimaluse maha  (29)

19:05 Uued vormel-1 meeskonnad võivad esimeselt kolmelt etapilt puududa  (1)

18:55 Vene opositsiooniliider pöördub inimõiguskohtusse  (2)

18:46 Politseinikud otsisid Võrumaa koolidest uimasteid  (22)

18:25 ISAF: suurpealetung Afganistanis pole veel alanud  (13)

18:22 Jäätee avamine muudab Hiiumaa praamigraafikuid  (4)

18:17 President ei nõustunud elektritootjate toetuse kärpega  (10)

18:16 «Mehed ei nuta»: millest saab olümpia tipphetk?

18:15 Esimesed lennujaamas Goa väljalendu ootajaid said hotelli poole teele  (5)

18:15 Narva Trans lõpetas Leedu turniiri viigipunktiga

Galerii TOP
Mustakivi jalakäijate tunnelit käisid vaatamas linnapea Edgar Savisaar ja Lasnamäe linnaosavanem Kalle Klandorf.
1. Mustakivi j...

punkte: 3,0 | trend:

2. Selline näe...

punkte: 3,0 | trend:

3. Mustakivi j...

punkte: 2,5 | trend:

8. Mustakivi j...

punkte: 2,0 | trend:

9. Mustakivi j...

punkte: 2,0 | trend:

10. Mustakivi j...

punkte: 1,5 | trend:

Arhiiv
«    »  «    »
ETKN RLP