R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Demokraatide ühendus: Partsi umbusaldamiseks on viis põhjust

Madis Filippov
, reporter
Facebook
Comments
Demokraatide ühenduse juht Rainer Vakra.
Demokraatide ühenduse juht Rainer Vakra. Foto: Peeter Langovits / Postimees

Riigikogu Demokraatide ühenduse liikmed ühinevad majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi umbusaldusega.

Demokraatid leiavad, et Parts peab vastutama põhjendamatu elektrihinna tõusu, Estonian Airi finantskriisi, maanteeameti ja Eesti Interneti Sihtasutuse korralageduse ning seadusi eirates rajatud põlevkivielektrijaama ploki eest.

«Demokraatide hinnangul on minister Partsi usalduskrediit otsas. Viimane piisk karikasse oli asjaolu, et Juhan Partsi tugeval sekkumisel sõlmiti 650 miljoni euro suurune leping põlevkivielektrijaama ploki rajamiseks, millega on rikutud nii riigihangete seadust kui ka karistusseadustikku,» ütles ühenduse esimees Rainer Vakra.

Demokraatide hinnangul pole aga põlevkivielektrijaama ploki rajamine ainus põhjus, miks minister peaks tagasi astuma.

«Võib öelda, et majandus- ja kommunikatsiooniministril tuleks viis sammu tagasi astuda,» sõnas Vakra.

Lisaks põlevkivielektrijaama plokirajamisele on minister vastutav, et Eesti pole võtnud kasutusele meetmeid järsu elektrihinna tõusu pehmendamiseks ega pole vaatamata lubatustele hoidnud kodukulusid kontrolli all.

Veel on majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi vastutusalas tõsised probleeme nii Estonian Airi, maanteeameti kui ka Eesti Interneti Sihtasutusega.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles