Taliban: prints Harryl on «vaimseid probleeme»

This picture taken on November 2, 2012 shows Britain's Prince Harry wearing his monocle gun sight as he sits in the front seat of his Apache Helicopter at the British controlled flight-line at Camp Bastion in Afghanistan's Helmand Province, where he was serving as an Apache Helicopter Pilot/Gunner with 662 Sqd Army Air Corps. Britain's Prince Harry confirmed he killed Taliban fighters during his stint as a helicopter gunner in Afghanistan, it can be reported after he completed his tour of duty on January 21, 2013. AFP PHOTO / POOL / JOHN STILLWELL

FOTO: JOHN STILLWELL/AFP

Islamiliikumine Taliban teatas täna, et Briti prints Harryl, kes võrdles ülestõusnute tulistamist Afganistanis videomängude mängimisega, «pole ilmselt peas kõik korras».

«49 riiki oma võimsate relvajõududega on võitluses modžaheedide vastu alla jäämas ja nüüd tuleb see prints ja võrdleb sõda oma mängudega, PlayStationiga või kuidas ta seda nimetabki,» ütles Talibani esindaja Zabiullah Mujahid.

Briti relvajõududes teeniv prints Harry naasis esmaspäeval oma teiselt Afganistani rotatsioonilt, avaldades muuhulgas, et tappis missiooni käigus Talibani võitlejaid.

Troonipärimisjärjekorras kolmandal astmel paiknev prints veetis Afganistanis 20 nädala pikkuse teenistusaja, mille käigus lendas ta Apache tüüpi ründekopteris kümneid kordi üle Afganistani lõunaosa rahutu Helmandi provintsi

Harry ütles Briti meediale, et islamimässulised on «mängust väljas» ning kirjeldas oma elu Rahvusvaheliste Julgeolekuabijõudude (ISAF) Camp Bastioni baasis, kus ta magas telgis ja laevakonteineris.

Vastates Briti Pressi Assotsiatsiooni küsimusele selle kohta, kas ta helikopteri kokpitist ka kellegi maha lasi, sõnas prints: «Jah, paljud on seda teinud, eskadron osales piirkonnas lahingutegevuses, kõik meist on mitmeid kordi tulistama pidanud».

Harry vestles ajakirjanikega Afganistanis veedetud teenistusaja jooksul kolm korda, kuid vastavalt sõlmitud leppele lubati tema jutt avaldada alles pärast lahingupiirkonnast lahkumist.

Tagasi üles