Justiitsministeerium asub koostama üürilepingu sõlmimise head tava

Justiitsminister Hanno Pevkur.

FOTO: Toomas Huik

Reedel justiitsministeeriumis kogunenud ümarlaual otsustati üürilepingutega kerkinud probleemide leevendamiseks asuda koostama üürilepingu sõlmimise head tava.

Justiitsministeeriumis kogunesid omanike keskliidu, korteriomanike liidu, kinnisvarafirmade liidu, üürnike liidu, riigikogu õiguskomisjoni, korteriühistute liidu esindajad. Kohal olid ka kohtutäiturid ning pankrotihaldurid, advokaadibüroo Sorainen esindaja ja justiitsminister.

Pärast pikka arutelu otsustasid osapooled, et täna üürilepinguid reguleeriva võlaõigusseadusega probleeme pole, küll aga on probleeme üldise teadlikkusega seadustest ja paragrahvidest, mis reguleerivad üürisuhet ning selle leevendamiseks otsustas ministeerium koostada üürilepingu koostamise hea tava ja panna oma kodulehele üles praktilised soovitused nii üürnikule kui üürijale, mida järgida lepingu sõlmimisel ja koostamisel.

Justiitsminister Hanno Pevkur palus ümarlaual osalenutel esitada arutelul tekkinud ettepanekud võlaõigusseaduse ja täitemenetluse täpsustamiseks kirjalikult algava nädala lõpuks.

Tagasi üles