Ergma rõhutas kohtumisel kuningapaariga hariduse tähtsust

Hispaania kuningapaar Kadriorus.

FOTO: Mihkel Maripuu

Riigikogu esimehe Ene Ergma tänasel kohtumisel Hispaania kuningas Juan Carlos I ja kuninganna Sofiaga kõneldi mõlemaid pooli huvitavatel teemadel, sealhulgas maailma tabanud majandus- ja finantskriisist ning võimalustest sellest väljuda.

Ergma rõhutas vajadust panustada haridusse ja kõrgtehnoloogiasse ning muuta hariduse senist struktuuri selliseks, mis vastab paremini tööturu vajadustele, vahendas riigikogu pressiesindaja.

Kõneldi ka vajadusest edendada kahe riigi sõbralikke suhteid ja tihendada sidemeid parlamentide vahel.

Ene Ergma tutvustas kuningapaarile ka riigikogu istungisaali, kus kuningas Juan Carlos kasutas võimalust istuda riigikogu esimehe toolile ja hoida käes tema haamrit.

Kuningapaar tegi ka sissekande riigikogu külalisteraamatusse, kohtumisel osales riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson.

Hilisemal kohtumisel riigikogu fraktsioonide esindajatega osalesid riigikogu aseesimehed Kristiina Ojuland ja Jüri Ratas. Fraktsioone esindasid Mart Laar (IRL), Maret Merisaar (Eestimaa Rohelised), Eiki Nestor ja Indrek Saar (SDE), Keit Pentus (Reformierakond), Karel Rüütli (Rahvaliit) ja Vilja Savisaar (Keskerakond).

Tagasi üles