Mihkelson: Venemaa võttis Eesti pakutud piirileppe sõnastuse vastu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtumisel Vene Föderatsiooninõukogu väliskomisjoni liikmetega.

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kirjutab tänases Postimehes, et Eesti diplomaadid pakkusid Vene kolleegidele välja piirilepingu, mis kaitseb Eestile olulisi Tartu rahu põhimõtteid, ning vene pool on sellega praegu nõustunud.

«Piirikonsultatsioonide viimane seis annab meile aga tulemuse, mis täiel määral kaitseks Tartu rahu artikli 2 (Venemaa igavene tunnustus meie iseseisvusele) ja õigusliku järjepidevuse põhimõtet,» kirjutas Mihkelson.

Riigikogu väliskomisjon sai piirileppe arutelude hetkeseisust ülevaate läinud nädala teisipäeval. «Eesti ettepanekul on Venemaa vastu võtnud sõnastuse, mis hajutaks igasugused kartused lepete väärtõlgendamise pärast,» kinnitas Mihkelson.

Seetõttu on väliskomisjon ühehäälselt toetanud diplomaatide tööd ning seni saavutatut. Praeguste arutelude tagajärjel oleks piirilepingud üksnes ja ainult riigipiiri käsitlevad lepped.

«Samas ei ole mõtet sündmustest lõpuni ette rutata, sest piirikonsultatsioonid on siiski veel käimas. Alles seejärel, kui kõnelustele on pandud punkt, võib oodata allkirjatseremooniat ning uute lepete ratifitseerimist riigikogus.»

Tagasi üles