E, 25.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Peaminister Ansip sõidab Tadžikistani töövisiidile

Merike Teder
, reporter
Facebook
Comments
Andrus Ansip
Andrus Ansip Foto: Toomas Huik / Postimees

Peaminister Andrus Ansip sõidab koos äridelegatsiooniga kahepäevasele töövisiidile Tadžikistani, et arendada riikide vahelisi poliitilisi ja majandussuhteid ning kinnitada Eesti ja Euroopa Liidu jätkuvat toetust regiooni arengule, eriti pidades silmas NATO vägede lahkumist Afganistanist 2014.aastal.

Homme kohtub peaminister oma sealse kolleegi Akil Akilovi ja Tadžikistani presidendi Emomali Rahmoniga. Lisaks kohtub Ansip ka Tadžikistani parlamendi esimehe Shukurjon Zuhuroviga.

Kohtumiste teemadeks on Eesti ja Tadžikistani poliitilised- ja majandussuhted, Tadžikistani suhted Euroopa Liiduga ja Eesti toetus suhete edasiseks arendamiseks. Samuti on teemaks julgeolekupoliitika, sh Tadžikistani koostöö NATOga.

Tagasihoidlike majandussuhete arendamiseks on peaministriga kaasas 15-liikmeline äridelegatsioon, et aidata kaasa suhete arenemisele ettevõtete tasemel. Praegu on Tadžikistan Eestile 105. kaubanduspartner, ehkki Tadžikistani sisenõudluse pidevat kasvu arvestades võiks potentsiaali olla mitmes valdkonnas. Eesti ja Tadžikistani võimalikud koostöövaldkonnad võiksid olla transport, IT ning elektroonilised jälgimisseadmed. IT valdkonnas võiks potentsiaali olla nõustamises, kogemuste jagamises ning Eesti ettevõtted võiksid aidata e-teenuseid Tadžikistanis välja arendada.

Teisipäeval toimub Eesti-Tadžikistani majandusfoorum, kus osalevad sõnavõttudega mõlema riigi valitsusjuhid ning ettevõtjad. Äridelegatsiooni kuuluvad Neinar Seli (Tallinna Sadam ASi nõukogu esimees), Ain Kaljurand (Tallinna Sadam ASi juhatuse esimees), Katrin Reinaste-Parve (Repo Vabrikud ASi müügidirektor), Sulev Laanpere (Savi ASi juhatuse liige), Karl Kivi (FEMW OÜ juhatuse esimees), Ahto Altjõe (EVR Cargo ASi juhatuse esimees), Andrei Birov (Sillamäe Sadam, Silmet Grupi turundusjuht), Kuno Väin (CF&S Estonia ASi juhatuse liige), Tõnu Sepp (ACE Logistics Groupi nõukogu liige), Karli Lambot (ACE Logistics Groupi nõukogu esimees), Bogdan Gogulan (Defendec ASi arendusdirektor), Sergei Balõbin (E.R.S. ASi peadirektor), Erik Sepping (Insight OÜ juhatuse esimees), Jaan Heinsoo (EASi Rahvusvahelistumise divisjoni välisinvesteeringute nõunik) ja Kristy Tättar (Eesti Kaubandus-Tööstuskoja rahvusvaheliste suhete koordinaator).

Viimase nelja aasta jooksul on toimunud Eesti ja Tadžikistani vahel kaks kõrgetasemelist visiiti - 2009. aastal külastas Eestit Tadžikistani president Rahmon ja 2012. aastal viibis Dušanbes välisminister Urmas Paet.

Peaminister on Eestis tagasi kolmapäeva õhtul.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles