Peastaabi ülem külastab Afganistanis teenivaid Eesti sõdureid

Kaitseväe peastaabi ülem kolonel Neeme Väli.

FOTO: Mihkel Maripuu.

Kaitseväe Peastaabi ülem kolonel Neeme Väli viibib töövisiidil Afganistani Islamivabariigis, kus kohtub rahvusvahelistes julgeolekujõudude ISAF juhtivate sõjaväelastega ja külastab Afganistanis teenivaid kaitseväelasi.


Eile kohtus kolonel Väli Kandaharis ISAF-i Lõuna regiooni väejuhatuse ülema Hollandi kindralmajor Mart de Kruifiga, kellega arutati julgeolekuolukorda regioonis ja eriti muutusi, mis kaasnevad Ameerika Ühendriikide üksuste lisandumisega, teatas Kaitseväe Peastaap.

«Olukord Lõuna-Afganistanis on keeruline, aga mitte lootusetu. Peamised ISAF-i jõupingutused on praegu keskendunud turvaliste presidendivalimiste läbiviimise tagamisele augustikuus. Eriti oluline on see lõunas, kus tegutsevad ka meie üksused, mille tegevusega siin väga rahul ollakse,» ütles Väli.

Kolonel Väli kohtus ka Kandaharis teenivate Eesti kaitseväe ohvitseridega. Praegu teenivad Eestist Lõuna-Afganistanis Helmandi provintsis jalaväekompanii Estcoy-8, logistiline toetuselement NSE-7, staabiohvitserid ja staabiallohvitserid. Eesti jalaväekompanii teenib rahvusvaheliste julgeolekutagamisjõudude koosseisus Suurbritannia alluvuses.

Kaitsevägi osaleb Afganistanis NATO juhitud sõjalisel operatsioonil alates 2003. aastast. Hetkel teenib Afganistanis ligikaudu 150 Eesti kaitseväelast. Eesti kaitseväe Afganistani kontingendi ülem on major Janno Märk.

Tagasi üles
Back