P, 4.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ämari lennubaas sai uued päästeautod

, suvereporter
Facebook Twitter
Comments
Uued päästeautod võimaldavad lennubaasil vastu võtta suuremõõdulisi lennukeid.
Uued päästeautod võimaldavad lennubaasil vastu võtta suuremõõdulisi lennukeid. Foto: Kaitseministeerium

Kaitseministeerium hankis Ämari lennubaasile tipptehnoloogiaga varustatud päästeautod, et lennubaas saaks võtta vastu suuremõõdulisi sõjaväe- ja tsiviillennukeid.

Kaks kaasaegset ja kõrge võimekusega päästeautot Panther 6x6 võimaldavad lennubaasil vastu võtta muuhulgas suuremaid transpordilennukeid nagu Boeing C-17.

Kaitseministeeriumi hangete osakonna nõuniku Margus Padjuse sõnul peavad selliste lennukite maandumiseks lennubaasis olema valmis nõuetele vastavad päästeautod.

«Seni on Ämari lennubaas kasutanud päästeameti või vabatahtlike päästeseltside tehnikat, aga tänu uute päästeautode soetamisele on lennubaas nüüd ise võimeline õhuoperatsioone nõuete kohaselt toetama,» ütles Padjus.

Uued päästeautod on varustatud vee-, vahu- ja pulberkustutussüsteemide ning isesüttimise-vastase kaitsesüsteemiga, samuti on autodele paigaldatud tava- ja termokaamerad.

Üks autodest on varustatud 6000 liitrit vett minutis tulekoldesse suunava noolmonitoriga ja nn naeljoatoruga, mille abil saab vett juhtida otse lennuki keresse. Teine tulekustutusauto on lisaks võimsale katusemonitorile muuhulgas varustatud ka CO2-kustutussüsteemiga. Mõlema auto paak mahutab üle 12 000 liitri vett.

Kaitseministeerium ostis kaks päästeautot 2012. aastal korraldatud riigihanke tulemusena Austria firmalt Rosenbauer International AG. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles