iDeal kampaania

Nõgene: lend San Franciscosse oleks võinud olla soodsam

Paavo Nõgene

FOTO: Peeter Langovits / Postimees

Kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene teatas meedias levinud reisikulude temaatikat kommenteerides, et sõit San Franciscosse oli kulukas ja oleks võinud olla kindlasti soodsam.

«Paraku konkreetselt vajalikel lennupäevadel puudusid otseühendused lähiriikidest reisi sihtpunktiga, mis tingis kulukama reisikorralduse,» sõnas Nõgene. «Samuti langes reis ebamugavalt kõrghooajale nii lennupiletite kui kohaliku majutusasutuste hindade kontekstis.»

«Tegu oli vajaliku tööreisiga, reisi päevakava on avalik ning ministeerium on avaldanud reisiga seotud detailsed kulud neid varjamata,» lisas Nõgene kultuuriministeeriumi pressiesindaja vahendusel. 

Kantsler tõi esile, et ministeeriumis kehtib kord, kui reisi sihtpunkti jõudmine võtab aega üle kuue tunni, on ministeeriumi juhtkonnal lubatud lennata mugavamas reisiklassis, lühematel reisidel lennatakse economy reisiklassis.

«Võrrelda pankrotiohus ja võlgades teatri reisiotsuseid ministeeriumi otsustega, kus tehakse otsuseid kinnitatud eelarve piires, pole kõige professionaalsem. Selliseid reise häbimärgistatakse ka edaspidi, küll aga mitte reise, mis kultuuriasutused võtavad ette tasakaalus eelarvega asutustes,» ütles Paavo Nõgene.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles