Poola: Süüria keemiaarsenalis on mängus Venemaa käsi

Poola välisminister Radosław Sikorski.

FOTO: SCANPIX

Poola välisminister ütles reedel, et Damaskuse nõukogudeaegsete keemiarelvade eest on vastutav Moskva, kes võiks püüda oma mõjuvõimu abil Süüria konflikti kulgu suunata.

«Venemaa rõhutab aina, et on keemiarelvade kasutamise vastu, kuid me ju teame, et Süüria arsenal pärineb NSVL-i ajast. See on nõukogude tehnoloogia,» lausus välisminister Radosław Sikorski Varssavis ajakirjanikele. «Ma arvan, et kui Venemaa ütleks, et kavatseb tagada kontrolli Süüria keemiarelvaarsenali üle, siis võiks ta situatsiooni edasisele arengule mõju avaldada.»

Moskva on korduvalt kasutanud ÜRO Julgeolekunõukogus oma vetoõigust, et lääneriikide Süüria-vastased meetmed blokeerida.

Kolmapäeval väljendas peaminister Donald Tusk Poola valitsuse skeptilist suhtumist õhulöökide mõjususse Süüria «kuritegude lõpetamise» vahendina. Ka president Bronisław Komorowski deklareeris 15. augustil relvajõudude paraadil kõneldes, et Poola kavatseb piirata oma relvajõudude osalust välismissioonides ja keskenduda selle asemel sõjaväe moderniseerimisele kodumaal.

Tagasi üles