Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Kommentaar: Kreeka mütoloogia?

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kreeka kergejõustikutreener Christos Tsekos tõkestas 1997. aastal Saksamaal jõuga dopingukütte, kes olid tulnud testima sprinter Ekaterini Thanoud. Tsekos sai kaheaastase tegutsemiskeelu.

2000. aastal võitis olümpial 200 m jooksu Tsekose õpilane, maailmale tundmatu Konstantinos Kenteris. Sama aasta sise-EMil oli ta läbinud distantsi ajaga 21,79!

Täistabamuse järel on kreeklased kasutanud koltuma kippuvat käsikirja. Kenterist ja Thanoud nähakse rahvusvahelistel võistlustel harva, ent tiitlivõistlustel on nad tippvormis ja nopivad medaleid.

Üha sagedamini on meediasse jõudnud teated, et Kreeka sprindiässad ei teavita dopingujäägreid oma treeninglaagritest ja jätavad spordi puhtuse eest võitlejad pika ninaga.

2002. aasta lõpus tõdesid Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu ja Rahvusvahelise Olümpiakomitee juhid, et Kreeka välejalad ei austa endiselt üldise heakskiidu pälvinud reegleid.

Kenteris jäi 2003. aastal kaheteistkümnendal tunnil eemale MMist, põhjendades loobumist vigastusega. Tasub meenutada, et tema sporditee pöördepunktiks kujunes koostöö algus Tsekosega.

Kenterise sõnul avastati tänu Tsekosele, miks ta enne 2000. aastat tihti vigastuste küüsis vaevles – üks jalg on teisest 1,5 sentimeetrit lühem. «Looduse» ebaõiglust korvatakse erijalanõuga.

Üleeile õhtul Ateenas vallandunud Kenterise ja Thanou skandaal saab peatselt mingi lahenduse. Lihtsad kreeklased on šokeeritud. Kiibitsejate hinnangul laienes aga mütoloogia uurijate tööpõld.

Kommentaarid
Tagasi üles