Venemaa ähvardas Gruusiat sõjalise jõuga

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Vene sõjaväelased õppusel Kaukasus 2009.

FOTO: RIA Novosti / SCANPIX

Kaukasuses õppusi pidav Venemaa hoiatas täna Gruusiat, et kui too jätkab provokatsioone, jätab Moskva endale õiguse kasutada jõudu, teatab uudisteagentuur AFP.

Venemaa kaitseministeerium on viimase nelja päeva jooksul süüdistanud Gruusiat korduvalt separatistliku Lõuna-Osseetia piirkonna ründamises suurtükkide ja granaatidega.

«Sellised teod valmistavad Venemaa kaitseministeeriumile tõsiselt muret,» vahendas ministeeriumi teadet Vene uudisteagentuurid. «Kui sellised Lõuna-Osseetia tsiviilelanikkonda ja Vene sõjaväge ohustavad provokatsioonid jätkuvad, reserveerib kaitseministeerium endale õiguse kasutada kõiki oma kasutuses olevaid jõudusid ja vahendeid.»

Gruusia siseministeeriumi esindaja Šota Utiašvili kinnitas AFP-le, et nad pole Lõuna-Osseetiat rünnanud. Utiašvili nentis, et Venemaa avaldus on tõsiselt murettekitav ning oletas, et Moskva otsib põhjust Gruusia ründamiseks. «Me loodame, et rahvusvaheline kogukond mõistab venelaste sellised selgelt agressiivsed teod hukka,» lisas ta.

Ka Gruusias tegutseva Euroopa Liidu vaatlusmissiooni esindaja Steve Bird ütles, et nad uurisid Venemaa väidete paikapidavust ja ei leidnud neile mingit kinnitust.

Tagasi üles