President Ilves tunnustas aktiivseid hiidlasi

President Toomas Hendrik Ilves

FOTO: Margus Ansu.

President Toomas Hendrik Ilves, kes viibib teisipäevani visiidil Hiiumaal, kohtus täna Hiiu maavanema ja omavalitsusjuhtidega.


Vabariigi President tunnustas hiidlasi aktiivse kaasalöömise eest Läänemere strateegia väljatöötamisel. «Läänemere strateegia on meie jaoks väga oluline,» ütles president Ilves kohtumisel. «Mul on väga hea meel, et lisaks muudele olulistele teemadele, on hiidlaste algatusel rohkem tähelepanu pööratud ka Läänemere saarte elanikele,» teatas presidendi kantselei.


President Ilves kohtus Hiiumaal ka kodanikuliikumise eestvedajatega. «Ma näen Hiiumaa kodanikuliikumises väga suurt potentsiaali, ja seda mitte ainult Eesti jaoks, vaid ka laiemalt,» rõhutas riigipea. «Selline pool-isoleeritus annab saarele vaieldamatult oma näo, mida saab ja tuleb tutvustada ja näidata võimalikult paljudele.»

Visiidi raames külastas president Ilves ka hiljuti avatud Hiiumaa Jäätmejaama ning tutvus Käina tööstusalal asuvate ettevõtetega B-Plast ja Plastiktoos. Päeva lõpetab Kapteinite pere maheettevõtte külastus ja kohtumine teiste Hiiumaa mahetootjatega Lauri talust ja Tõnise talust.

Tagasi üles