Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kapo: jutt koobaltikoormast Estonial pole tõendatud

Videokaader ligi 80 meetri sügavusel merepõhjas lebavast Estonia vrakist FOTO: arhiiv

Kaitsepolitsei teatel ei ole leidnud kinnitust nädalalehe Vesti Nedeli Den za Dnjom tänases numbris ilmunud väited, nagu oleks parvlaeva Estonia viimasel reisil olnud laeval veok koobaltilastiga.

«Laevahuku järgselt läbi käinud infokild, justkui oleks Estonia viimase reisi ajal olnud laeva pardal veok kuuetonnise koobaltilastiga, uurimise käigus kinnitust ei leidnud. Vähemalt kaitsepolitseil taolist infokildu kinnitavat teavet ei ole,» ütles kapo komissar Henno Kuurmann ETV24-le.

Venekeelne nädalaleht Vesti Nedeli Den za Dnjom kirjutas tänases numbris, et äsja riigisaladuse templi alt vabastatud aruande järgi oli Estonia viimasel reisil laeva pardal kaheksa autot, mille kohta registreerimisandmeid ei leitud.

Lehe väitel oli Estline’i piletisüsteemi ja Eesti tolli andmeil laeval 75 autot, kapo kindlakstehtud andmeil aga 83. Samuti raporteeris kapo, et laeva pardal asus nende andmetel koorem kuue tonni koobaltiga, kirjutas VNDD.

«Mis puudutab võimaliku sõidukite arvu erinevust, siis võrdlesime tõepoolest pärast laevahukku Estonia pardal olnud sõidukite andmeid, mis olid fikseeritud tollis ja piirivalves ning laevafirmas Estline,» ütles Kuurmann.

Andmetes tuvastati mõningaid erinevusi ning nende kohta koostati ka ülevaade, mis edastati ka uurimist juhtinud keskuurimisbüroole, otsustamaks, kas taolistel andmetel võib olla laevahuku põhjuste uurimisversioonide kontrollimisel abi ja kas on vajalik kriminaalasja materjalide juurde välja nõuda kõnealuseid originaaldokumente.

«Seda, kas politseiuurijad vastavaid andmeid kajastavaid originaaldokumendid tollist, piirivalvest ja laevafirmast Estline välja nõudsid või mitte, tuleks küsida politseilt,» märkis kapo pressiesindaja.

«Viiteid sellele, et Estonia pardal oleks olnud keelatud või eriluba nõudvat kaupa või et Estonia uppumine oleks seotud olnud laeva pardal olnud lasti olemusega, kriminaalasjas kogutud tõendite kohaselt meile teadaolevalt kinnitust ei leidnud.»

Tagasi üles
Back