N, 9.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tallinna piiril alustab tegevust alkolavka

Martti Kass
Tallinna piiril alustab tegevust alkolavka
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Caro/ Scanpix

Noorteühendus Ettevõtlikud Noored avab Tallinna piiril alkohoolseid jooke pakkuva rändkaupluse, protestimaks riikliku alkoholi müügipiirangu puudumise vastu.

Ettevõtmise taga seisab üleriigilist alkoholi jaemüügi piirangut toetav MTÜ Ettevõtlikud Noored, kelle hinnangul on Eesti alkoholipoliitikas tõsised vajakajäämised.

«Rohkem kui kaks aastat on räägitud alkoholi müügile ühtsete piirangute kehtestamisest, kuid tänaseni pole otsusteni jõutud», rääkis ettevõtmise algataja Reigo Kimmel, kelle eestvedamisel on eelnevalt loodud erinevaid alkoholi müügipiiranguid tutvustav veebileht www.alkoturism.com ning algatatud ka allkirjade kogumise kampaania ühtse riikliku piirangu toetamiseks.

Alkolavka ehk ainult alkohoolseid jooke pakkuv rändkauplus avab uksed homme kell 20.00 Tallinna piiril, Rannamõisa teel ning on ühingu järjekordseks sammuks olukorra absurdsusele tähelepanu juhtimiseks.

«Kui seadusandja mõistes on normaalne, et selline juriidiliselt korrektne rändkauplus on rohkem kui 100 000 inimesele kõige lähem koht, kus peale kella 20.00 õhtul alkoholi osta, siis võib see olla ka hea äriidee» lisas Kimmel, kelle hinnangul sellist olukorda ei saaks tekkida kui alkoholi jaemüügile üleriigiliselt ühtne piirang kehtiks.

Ühingu kinnitusel ei ole ettevõtmine erakondlik-, vaid kodanikualgatus ning nad ei ole nn «Tallinna piirangu» ehk kella 20.00-08.00ni veendunud toetajad.

«Tallinnas on õhtul kell 20.30 alkoholi müüa keelatud, aga kell 8:30 hommikul lubatud. Meie hinnangul on nendest, kes seda hommikul teevad, ühiskonnale rohkem kahju,» näitlikustas Kimmel, ning lisas, et Tallinnas on alkohol tegelikult ööpäevaringselt kättesaadav aga Tartus, kus jaemüügi piirangud on küll veidi leebemad, kehtib üldine alkoholimüügi keeld kella 4.00st öösel 6.00ni hommikul hõlmates ka ööklubisid ja kasiinosid.

Ühingu hinnangul on nad piirangutega nõus vaid siis kui need on kõikjal sarnased ning isegi juhul kui need on oluliselt karmimad kui täna kehtivad. Ettevõtmise algatajate hinnangul võiks arutleda piirangute karmistamisest ka hommikul ning teatav kellaajaline piirang alkoholi müügile võiks kehtida ka toitlustusasutustes.

Tagasi üles