Ungari alistas MM-valikmängus Eesti 5:1

Madis Kalvet
Ungarlased (punases) tähistamas Eesti vastu löödud väravat.
Ungarlased (punases) tähistamas Eesti vastu löödud väravat. Foto: SCANPIX

Eesti jalgpallikoondis kohtus täna õhtul võõrsil Ungariga ning sai suure kaotuse - ungarlased lõid Sergei Pareiko selja taha koguni viis palli. Eesti poolel oli ainsana täpne Tarmo Kink.

Avavärav löödi 11. minutil, mil omavärv läks Ragnar Klavani nimele. Seejärel olid ungarlaste poolel täpsed Tamas Hajnal ja Daniel Böde. Tarmo Kink lõi Eesti poolel värava teise poolaja alguses, ent seejärel said vastaspoolel jala valgeks Krisztian Nemeth ning Balazs Dzsudzsak ja lõpptulemuseks jäi 5:1 Ungarile.

-

Eesti algkoosseisus on võrreldes reedese kohtumisega koguni kuus muudatust. Oma koha on säilitanud Sergei Pareiko, Ragnar Klavan, Enar Jääger, Martin Vunk ja Henri Anier. Uute meestena on koosseisus Taijo Teniste, Mikk Reintam, Tarmo Kink, Sergei Mošnikov, Ats Purje ja Jarmo Ahjupera.

-

Mõningasi üllatusi pakub ka ungarlaste algrivistus, kust ei leia nende suurimat staari Adam Szalaid. Ungari tegi reedel võõrsil Rumeenia vastu väga kehva esituse ja peatreener lubas seetõttu nii mõnegi toona mänginud mehe pingile jätte, üheks ohvriks ongi sattunud Schalke 04 meeskonna ründaja Szalai.

-

Kohtumise alguseni on jäänud umbes 45 minutit a Eesti koondis tuleb poolehoidjate aplausi saatel sooja tegema.

-

Ferenc Puskase nimeline staadion on praegu veel küllaltki tühi ja heal juhul on tribüünidel istumas veidi üle tuhande pealtvaataja. Üldse mahutab tänane mänguareen 56 000 pealtvaatajat, kuid staadioni kehva olukorra tõttu lubatakse maksimaalselt staadionile 30 000 inimest. Eilsete prognooside kohaselt võib staadionile täna tulla umbes 10 000 inimest, Eesti fänne on nende seas üle 200

-

Soojendust alustab ka Ungari meeskond ja areenile jõudnud käputäis fänne teeb ka veidike häält.

-

Kohtumise alguseni on jäänud umbes 25 minutit, Eesti koondis jätkab soojendust ja samal ajal jagab peatreener tarmo Rüütli näpunäiteid Henrik Ojamaale, kes tänast matši alustab pingilt.

-

20 minutit kohtumise alguseni: väljakumängijatest lõpetab soojenduse viimasena Ojamaa, sooja jäävad veel tegema varuväravavahid.

-

Ungarlasest teadvustaja loeb Eesti koondise algkoosseisu publikule ette eesti keeles!

-

Eesti koondise fännitribüünil viibib täna ka Eesti koondise keskkaitsja Igor Morozov, kes jääb tänasest matšist teatavasti põlvevigastuse tõttu kõrvale.

-

Koondised sammuvad väljakule, peagi tulevad esitamisele hümnid ja siis võib mäng alata!

-

Ungari koondis pani palli mängu!

2 min

Ründamisega alustab Ungari

3 min

Kink teenib Eestile üsna kaugelt karistuslöögi

3 min

Mošnikov annab palli karistusalasse, Eesti teenib audiviske

5 min

Nemethi löök raksatab vastu väravaraame, esimene ohtlik olukord Ungaril

6 min

Ungari karistuslöögile järgneb nüüd nurgalöök

6 min

Pall jõuab Eesti värava lähistele, kuid Pareikost mööda mängitud palli suudab väravajoonelt ära lüüa Jääger

8 min

Sarnaselt Hollandi mängule on Eesti ka täna alustanud küllaltki kehvalt, kuid seni ei ole ungarlased veel meid selle eest ära karistanud

10 min

Eesti võtab üles korraliku rünnaku, mis lõppeb Jäägeri tsenderdusega paremalt äärelt, millele keegi siiski vahele ei saa

11 min

Ungari asub 1:0 juhtima!

11 min

Ungari ridades annab vasakult äärelt palli karistusalasse Dzsudzsak. Madalalt tulnud tsenderdusele saab jala vahele Reintam, kellest põrkab pall vastu Klavanit ja sealt edasi juba Pareiko valvatavasse väravasse

15 min

Eesti üritab oma väljakupoolelt rahulikult rünnakut üles võtta

21 min

Ungari asub 2:0 juhtima!

21 min

Dzsudzsak annab vasakult äärelt palli karistusalasse, kust see jõuab omakorda paremale äärele, seal on ootamas Koman, kelle teravale söödule saab jala vahele Hajnal

24 min

Ahjuperal on tekkimas hea võimalus, kuid vastased tõmbavad kaitses hästi tema ümber kokku. Seejärel saab kaugelt löögile Vunk, pealelöök lendab väravast mööda

24 min

Purje teeb Laczko vastu vea ja teenib kollase kaardi

29 min

Vunk saab kaugelt löögile, kahjuks lendab mänguvahend napilt üle värava

31 min

Pärast 0:2 kaotusseisu jäämist on ka Eesti hakanud rohkem ründama

32 min

Jäägerilt paremast äärest tsenderdus, millele Ahjupera saab ka õrnalt pea vahele, kuid pall läheb kindlalt väravast mööda

34 min

Ungari ründab taas vasakust äärest ja lõpuks saab värava lähistelt löögile Nemeth, kes Eesti õnneks saadab palli siiski valele poole posti

35 min

Eestil on võimalus kiireks vasturünnakuks, kuid esmaltrabistab palliga Anier ja seejärel Ahjupera ning lõpuks kaotatakse pall

37 min

Kink üritab end löögile mängida, kuid kaotab hoopis palli

37 min

Kink ja Purje vahetasid ääri

41 min

3:0 Ungarile!

45 min

Avapoolaeg on lõppenud Ungari 3:0 eduga. Värava autoriks oli Böde.

46 min

Algas teine poolaeg!

49 min

Eesti lööb ühe värava tagasi

49 min

Tabamuse autoriks Tarmo Kink

54 min

Zenjov saab äärelt löögile, kuid kahjuks mööda

54 min

Eesti tegi avapoolaja järel ka kaks vahetust. Platsilt lahkusid Ahjupera ja Purje, mängu tulid Ojamaa ja Zenjov

56 min

Anier võitleb nurgalipu lähedal Eestile küljeaudi

57 min

Ojamaa ja Mošnikov teevad vasakul äärel head koostööd ning Ojamaa annab väga terava palli karistusalasse. Kahjuks ei ole ühtegi meest heal löögipositsioonil ja lõpuks läheb Zenjovi löök väravast mööda

57 min

Vahepeal teenis ungarlaste poolel kollase kaardi Laczko

60 min

Ojamaa teenib Eestile karistuslöögi, lisaks saab Guzmics selle vea eest kollase kaardi

60 min

Kink lööb karistuslöögist otse peale, kuid kindlalt mööda

62 min

Jääger teenib kollase kaardi, kuna Jääger sai kollase kaardi ka kohtumises Hollandiga, siis järgmise MM-valikmängu Türgiga peab ta vahele jätma

62 min

Ungari teeb vahetuse: Devecseri mängu, Ladzko puhkama

63 min

Kink lööb peale, kuid Bogdan tõrjub kindlalt

65 min

Zenjov teenib Eestile nurgalöögi, ohtlikku olukorda nurgalöögi järel siiski ei teki

68 min

Vunk teeb Böde vastu vea ja teenib kollase kaardi

70 min

Ungari lööb oma neljanda värava!

70 min

Eesti kaitseliin unustab Nemethi üksinda karistusala joonele, Nemeth ei eksi ning saadab palli kindlalt vasakusse alumisse nurka

74 min

Kink teenib kollase kaardi

75 min

Ungari ründab taas ohtlikult, kuid Nemethi löök läheb üle värava

76 min

Ungari vahetab: Gyömber mängu, Elek puhkama

76 min

Eesti vahetab: Kink puhkama, Kams mängu

81 min

Anier saab peaga löögile, kuid kahjuks üle

84 min

Reintam tõmbab vastase maha ja teenib kollase kaardi

85 min

Ungari läheb 5:1 juhtima, kui karistuslöögist läheb pall läbi Eesti müüri ja maandub väravas. Autoriks Dzsudzsak.

88 min

Taas pääsevad ungarlased ohtlikult löögile, ent Pareiko päästab olukorra.

90 min

Pareiko teeb veel ühe tõrje.

93 min

Mäng on lõppenud! Ungari võitis 5:1.

Eesti algkoosseis: Sergei Pareiko, Enar Jääger, Mikk Reintam, Ragnar Klavan, Taijo Teniste, Ats Purje, Martin Vunk, Sergei Mošnikov, Tarmo Kink, Jarmo Ahjupera, Henri Anier.

Ungari algkoosseis: Adam Bogdan, Richard Guzmics, Vilmos Vanczak, Tamas Kadar, Akos Elek, Zsolt Laczko, Balazs Dzsudzsak, Vladimir Koman, Krisztian Nemeth, Daniel Böde, Tamas Hajnal.

Enne mängu:

Möödunud reedel Hollandiga koduväljakul viigistanud koondisest jäävad täna kaartide tõttu eemale keskväljamehed Konstantin Vassiljev ja Aleksander Dmitrijev ning keskkaitsja Raio Piiroja.

Eelmisel aastal peetud omavahelise kohtumise kaotas Eesti koduväljakul 0:1.