Luubi Aasta Inimene on Ilmar Petersen

VÄRSKE! Ajakiri Luup valis tänavuseks Aasta Inimeseks elektroonikatootja Elcoteq Tallinna juhatuse esimehe Ilmar Peterseni (pildil), kes pani aluse mobiiltelefonide ja muu kõrgtehnoloogia masstootmisele ja arendamisele Eestis.

Peterseni käe all on Lasnamäe nõlval Nokia ja Ericssoni mobiiltelefone tootvast tehasest saanud Eesti majanduse üks pärle.

Elcoteqi rajaja ja suuromaniku Antti Piippo sõnul võib Elcoteqi Tallinna tehast kutsuda president Lennart Meri tagaigatsetud Eesti Nokiaks. Peterseni käe all on Elcoteqist kujunenud 26 protsendiga Eesti suurim eksportöör, mis annab juba praegu tööd enam kui 3000-le inimesele.

Oma tänavuses valikus Ilmar Peterseni eelistades rõhutab Luup, et Eesti vajab kiiremaks arenguks rohkem Elcoteqi taolisi maailmanimesid, mis tegelevad tootmise, mitte vahendamisega. Eesti imidzhile on märksa kasulikum kinnistuda tippelektroonika, mitte aga palkide, turba ja naftasaaduste eksportijana.

Aasta Inimese valikul edestas Ilmar Petersen nii olümpiavõitjat Erkki Noolt kui esimodell Carmen Kassi.

Varasematel kordadel on Luubi Aasta Inimese tiitli pälvinud aktsiakrahhi prognoosinud Ardo Hansson (1997), Tiigrituuri organisaator Linnar Viik (1998) ja Eesti Geenivaramu looja Andres Metspalu (1999).

Tagasi üles