Gripiepideemia korral tulevad appi meditsiini õppivad noored

Arstikittel. FOTO: Liis Treimann

Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas ning Tallinna ja Tartu Tervishoiu Kõrgkoolides meditsiini õppivad noored on valmis gripiepideemia korral vajadusel arste ja õdesid töös abistama.

Gripiepideemia laia leviku puhul on arstiteaduskond valmis perearstide praksistesse appi saatma samuti peremeditsiini residendid. Nemad võivad abistada perearste haigete ravimisel ja vaktsineerimisel.

Samuti saavad arstiüliõpilased vastata infotelefonile. Õetudengid, kes on tervishoiuasutustes praktikal, saavad vastavalt oma pädevusele abistada õdesid.

Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul on tegemist kiiduväärt ettevõtmisega. «Epideemia ajal, mil nakatunuid on palju, on iga abikäsi väga teretulnud. Loomulikult tuleb enne paika panna reeglid, näiteks kuidas üliõpilasi nakkuste eest kaitsta ning kokku leppida, kuidas nende tööd tasustada,» ütles minister. «Hindame tudengite panust väga ning loodame, et ka neile on see kasulik kogemus.»

Koostöövõimalusi arutatakse lähipäevil edasi õppeasutuste, arstiteaduse üliõpilaste organisatsioonide, Eesti Perearstide Seltsi ja haiglate esindajate vahel.

Tagasi üles
Back