Politsei kontrollib Tallinnas talverehvide kasutamist

Järjekord rehvivahetuse töökoja juures Viljandimaal 2006. aasta novembris.

FOTO: Peeter Kümmel / Sakala

Põhja Politseiprefektuur koostöös MTÜga Eesti Rehviliit kontrollib neljapäeval Tallinnas talverehvide kasutamist.

«Kindlasti ei ole eesmärk inimeste karistamine, vaid soovime koostöös rehviliiduga juhtida sõidukijuhtide tähelepanu sellele, et talverehvide kasutamine on nende enda ja kõigi teiste liiklejate ohutuse huvides,» vahendas Põhja prefektuuri pressiesindaja prefektuuri liiklusjärelevalve talituse komissari Tarmo Roossaare sõnu.

«Talverehvid muutusid kohustuslikuks alles selle nädala teisipäeval ning mõistame, et nii mõnelgi sõidukijuhil võivad olla reaalsed põhjused, miks ta seni pole rehve veel vahetada jõudnud. Sellisel juhul üritame karistamise asemel olla mõistvad. See on ühtlasi põhjuseks miks oleme otsustanud homsest kontrollist meedia abil inimesi ette teavitada,» ütles Roossaar.

MTÜ Eesti Rehviliidu esindajad kontrollivad rehvimustri sügavust, vaatavad rehvide üldist seisukorda ning annavad vajadusel kohapeal autojuhtidele nõu selle kohta, mida rehvivalikul arvestada tuleks.

Kui lamellrehvidega saab sõita aastaringselt, siis naastrehve tohib kasutada 1. oktoobrist kuni 1. maini. Talverehvidega sõit on kohustuslik alates 1. detsembrist kuni 1. märtsini.

Tagasi üles
Back