Päevatoimetaja:
Loora-Elisabet Lomp
5916 2730

Riigikogust lahkuv Jürgen Ligi: vahelejäämine on pojale õnneks

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy

Poja poevarguse tõttu Riigikogust lahkuv Reformierakonna parlamendifraktsiooni esimees Jürgen Ligi loodab, et Stockmannis juhtunu ilmsikstuleku õppetund toob 14-aastasele poisile elus tulevikus kasu. Reformierakonna fraktsiooni uus esimees on Paul-Eerik Rummo Küsitlus: Kas Jürgen Ligi lahkumine Riigikogust oli õige? Kalju Kivi aktsepteerib Ligi otsust Jürgen Ligi kolleegi Kadri Jäätma sõnul on perekond ja lapsed kõige tähtsamad Elle Kulli sõnul käitus parlamendist lahkunud Jürgen Ligi õigesti Kaja Ligi hüvitas Stockmannile 900 krooni Politsei teab vaid nokamütsi vargusest Repliik: Üllatav otsus Ligi astub Riigikogu liikme kohalt tagasi

«Kui seadus nõuab mingit protseduuri, siis peab ta selle läbi käima,» ütles Ligi. «Aga sõnad ja häbitunne on talle praegu kõige hullem karistus.»

Reformierakonna ühe juhtpoliitiku seitsmendas klassis õppiv poeg üritas koos sõbraga 30. oktoobril Tallinnas Stockmanni kaubamaja noorteosakonnast varastada riideesemeid - Tallinna politsei omab konkreetset infot ühe nokkmütsi kohta - ning jäi vahele kaubamaja valvavatele firma Falck turvameestele.

Stockmann nõudis poiste vanematelt kahju tasumist ja politseile sellest ei teatanud.

Riigikogu liikme poja poevargusest kirjutas esmaspäeval ja teisipäeval SL Õhtuleht, kuid ei avaldanud parlamendisaadiku nime.

Ligi tunnistas teisipäeva pärastlõunal tehtud avalduses ise, et tegu on tema pojaga. Avalikustamist põhjendas ta sellega, et vastasel juhul jäänuks kahtlus ka teiste Riigikogu liikmete peale. «Mul endal pole olnud närve internetikommentaare lugeda, aga ma näen, kuidas vari langeb ka teistele,» sõnas ta.

Erakond ei survestanud

Katkendlikult endast sõnu välja pressinud Jürgen Ligi rüüpas Postimehele juhtunut selgitades eile õhtul Reformierakonna kontoris poole lause pealt klaasist vett ja kogus end.

«Viimased päevad on olnud muserdavad,» tunnistas ta. «Riigikogust lahkumise otsus ei olnud kindlasti mu kõige esimene mõte. Esimene mõte ei ole sellisel puhul, mis minust saab, aga ülejärgmine mõte võib küll olla, kuidas mina maailmale otsa vaatan. Ja selgub, et ega nii väga ei vaatagi.»

Eile pärastlõunal helistas Ligi peaminister Siim Kallasele ja teatas otsusest Riigikogust lahkuda. Reformierakond ei avaldanud Ligile tagasiastumiseks mingit survet. Enamik Ligi fraktsioonikaaslasi ei teadnud eilseni, et vargusega vahelejäänu on just Jürgen Ligi poeg.

Oma erakonnast ega selle juhatusest Ligi ei lahku ning jätab ukse avatuks ka võimalusele kandideerida kevadel Riigikogu valimistel. «Kas mind poliitikas aktsepteeritakse, ei ole ka ainult minu otsus,» nentis ta.

Hoogusattuja tüüp

Vargusel vahele jäänud 14-aastane poeg on Jürgen Ligi sõnul tavaline koolipoiss, kes on korduvalt silma paistnud liigse hoogusattumisega.

Ligi ütles, et kuigi tõenäoliselt ei olnud tema poeg varguse initsiaator, mängis ta toimunus kaasa ja kedagi teist ei saa süüdistada. «Sellist pidurdamatust on temas alati olnud,» tunnistas Ligi poja kohta. «Eks ta minu kasvatada on olnud. Ma ei saa kuidagi öelda, et ma oleksin olnud hooletu või talle vähe tähelepanu pööranud, aga ilmselt ma olen vea teinud, võibolla ka liiga palju tema elu korraldanud.»

Tagasi üles