Kriisist hoolimata avatakse Riias uus superkaubamaja

Naine nuusutamas parfüümi samuti üsna hiljuti avatud Riga Plaza kaubanduskeskuses.

FOTO: Reuters / Scanpix

Riia südalinnas avatakse tuleva aasta augustis uus kuuekorruseline kaubamaja Galleria Riga, mis asub Dzirnavu, Blaumana, Brivibase ja Terbatase tänavate vahel, vahendab uudistevõrk LETA ajalehte Dienas bizness.

 

Kuigi majanduskriis pole Lätis kaugeltki läbi, on selle kaubanduskeskuse arendajad siiski optimistlikud. «Kuigi meil on praegu rasked ajad, kavatseme avada kogu kaubamaja, kõik korrused korraga,» lubas Galleria Rigat arendava firma Patollo esindaja Sandis Vetra.

Kõige suurema pinna võtab uues keskuses enda alla Rimi supermarket. Ülejäänud tulevaste rentnike nimesid Vetra ei avalikustanud, kuid ütles, et huvi on ilmutanud paljud ettevõtted – nii kohalikud kui välismaised. Tema sõnul on üürihinnad sõbralikud ja lisaks pakuvad nad rentnikele ka abi poodide sisustamisel.

Arhitekt Visvaldis Sarma hinnangul on Läti pealinnas praegu suurtest kaubamajadest puudus. «Euroopast teame me kõik Londoni Oxford Streeti, millel on kõige suurem ostugaleriide kontsentratsioon,» märkis ta. «Teine näide on Kurfüstendamm Berliinis.»


Tagasi üles