TTÜ on tehnikaülikoolide arvestuses maailma 50 parima hulgas

Raul Sulbi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tallinna Tehnikaülikool.
Tallinna Tehnikaülikool. Foto: Marina Puškar

QS World University Rankingsi põhjal tõusis Tallinna Tehnikaülikool maailma 450 parima ülikooli hulka olles Baltikumi ülikoolidest parimal positsioonil, tehnikaülikoolide arvestuses on TTÜ maailma 50 parima hulgas.

TTÜ rektor Andres Keevallik väärtustab kõrgelt TTÜ positsiooni. «Tunnustan ja tänan TTÜ õppejõude, teadlasi, tudengeid ja töötajaid suurepärase töö eest. QS World University Rankings on maailma üks soliidsemaid ning usaldusväärsemaid pingeridu. TTÜ õppe- ja teadus-arendustegevus on rahvusvaheliselt väga heal tasemel. Väikese riigi ainsale tehnoloogiaülikoolile on tegemist suure saavutusega.»

Kõigi TTÜ hinnatud õppevaldkondade positsioon on 401+ (sotsiaal- ja juhtimisteadused, inseneeria ja tehnoloogiateadused, loodusteadused ja meditsiin, maateadused).

Kokku esitas QS World University Rankingsile oma andmed 3000 ülikooli üle kogu maailma, neist valiti välja 800, mida hinnati.

QS World University Rankings põhjal kuuluvad maailma ülikoolide esikolmikusse Massachusettsi Tehnoloogiainstituut (MIT), Harvardi ülikool ja Cambridge’i ülikool.

1918. aastal asutatud TTÜ on Eesti ainus tehnoloogiaülikool. TTÜ on lõpetanud üle 60 000 inimese, hetkel õpib ülikoolis 13 600 tudengit. TTÜ teeb koostööd ülikoolidega üle maailma sh TOP 10 hulka kuuluvate ülikoolidega (Stanford, Berkeley, MIT, Harvard jt). TTÜ esindused asuvad Silicon Valley`s USAs ja Shanghais Hiina Rahvavabariigis.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles